Buly - debata expertů

Bednář se po návratu trefil za Slavii po pěti letech, Sokolov nasázel Litoměřicím tucet gólů

Hokejisté pražské Slavie po porážce v úvodním kole doma s Ústím nad Labem vyhráli v předehrávce 6. kola první ligy na ledě Kladna 4:2. Gólem a asistencí k tomu přispěl třiačtyřicetiletý útočník Jaroslav Bednář, který nastoupil poprvé po návratu do dresu Pražanů po pěti letech. Sokolov deklasoval v duelu 2. kola Litoměřice 12:5 a šesti body za hattrick a tři asistence zazářil Jaromír Kverka.

Utkání Kladno – Slavia
zdroj: rytirikladno.cz autor: Roman Mareš

Kladno stále bez hrajícího majitele Jaromíra Jágra proti Slavii nenavázalo na sobotní výhru nad nováčkovským Kolínem 7:1. Rytíři před 1790 diváky prohrávali po první třetině 0:3. Mezi osmou a 18. minutou se prosadili Filip Kuťák, Filip Vlček a Petr Vampola, který na konci minulé sezony ze Slavie Kladnu vypomáhal v nakonec neúspěšném boji o záchranu v extralize.

Po polovině utkání snížil Štěpán Bláha a po 35 sekundách třetí třetiny přiblížil Rytíře na rozdíl jediného gólu Antonín Melka. Výhru hostů pojistil 44 sekund před koncem při power-play do prázdné branky Bednář, který se do Slavie vrátil po třech letech v Hradci Králové a dvou ve Vrchlabí.

Po dvou odehraných duelech zůstává stoprocentně úspěšný jen Sokolov, který rozjel kanonádu proti Litoměřicím v první třetině, kterou vyhrál 4:0. Vedle Kverky se v utkání výrazně prosadili čtyřmi body také Tomáš Rohan (2+2) a David Tůma (1+3).

Neporazitelnost si drží i Poruba, která vyhrála na ledě Ústí nad Labem 4:3 po samostatných nájezdech. O plný bodový zisk přišla 82 sekund před koncem třetí třetiny, kdy se trefil Martin Tůma. V nájezdech ale Ostravané kralovali díky Janu Káňovi, Lukáši Endálovi a Markusi Korkiakoskimu, Slovan v rozstřelu neskóroval.

Kolín si doma připsal cennou výhru nad Vsetínem

V domácí premiéře se radoval Kolín, jenž zvítězil před 1254 diváky v předehrávce 22. kola nad Vsetínem 3:0. O góly Kozlů, kteří se vrátili do druhé nejvyšší soutěže po 37 letech, se postarali postupně v každé z třetin David Šafránek, Jakub Husa a Dominik Zumr. Gólman Martin Sejpal díky 30 úspěšným zákrokům udržel čisté konto.

Šumperk se vrátil do první ligy po čtyřech letech a po úvodní prohře ve Vsetíně 0:6 dosáhl v prvním vystoupení před vlastním publikem alespoň na bod. Prohrál s Havířovem 2:3 v prodloužení. Svým druhým gólem v utkání rozhodl v čase 64:36 Roman Szturc.

Benátky nad Jizerou doma porazily Jihlavu 4:1 i díky dočasným posilám ze zámoří. Útočník Kryštof Hrabík, který má smlouvu v AHL v celku San Jose Barracuda a hrál za Tri-City ve WHL, si připsal gól a asistenci. Gólman Lukáš Pařík, jenž patří v NHL Los Angeles a chytal za Spokane ve WHL, pochytal 38 střel a zaznamenal i přihrávku.

Prostějov vyhrál nad Třebíčí 6:3 i díky dvěma brankám Matěje Nováka a třem asistencím Tomáše Drtila.

První hokejová Chance liga - 2. kolo:

Benátky nad Jizerou - Jihlava 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 7. Jiruš, 45. Průžek, 51. Kolmann, 57. Hrabík - 25. M. Zadražil. Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Bosák, Podrazil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 230.

Prostějov - Třebíč 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Branky: 9. a 58. Matěj Novák, 18. Žálčík, 19. P. Mrázek, 22. Vachutka, 48. Chlán - 7. Šťovíček, 23. Szathmáry, 54. Krliš. Rozhodčí: Čech, Šudoma - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 802.

Šumperk - Havířov 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 26. Kabelka, 54. Řezáč - 28. a 65. R. Szturc, 47. L. Bednář. Rozhodčí: Doležal, Barek - Hanzlík, Zedník. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 538.

Ústí nad Labem - Poruba 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 5. P. Svoboda z tr. střílení, 16. T. Pšenička, 59. M. Tůma - 9. a rozhodující sam. nájezd J. Káňa, 30. Korkiakoski, 48. Endál. Rozhodčí: Čáp, Hucl - Bohuněk, J. Dědek. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. Diváci: 854.

Sokolov - Litoměřice 12:5 (4:0, 3:2, 5:3)
Branky: 13., 15. a 36. Kverka, 19. a 44. V. Kropáček, 30. a 55. T. Rohan, 14. Gut, 30. D. Tůma, 43. Osmík, 44. Vracovský, 46. Tureček - 41. a 52. Martin Procházka, 25. Toman, 38. Jícha, 45. P. Hašek. Rozhodčí: Grech, Kostourek - Belko, Juránek. Vyloučení: 9:11, navíc Gut - Jícha oba 10 min. Využití: 3:3. Diváci: 551.

Předehrávka 6. kola: Kladno - Slavia Praha 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Branky: 32. Š. Bláha, 41. Melka - 8. Kuťák, 10. F. Vlček, 19. Vampola, 60. Jaroslav Bednář. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek - Štofa, Flegl. Vyloučení: 11:12. Bez využití. Diváci: 1790.

Předehrávka 22. kola: Kolín - Vsetín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 11. Šafránek, 36. Husa, 60. Zumr. Rozhodčí: M. Dědek, Ondráček - Zídek, O. Polák. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1254.