Zubří v duelu o první místo rozdupalo Plzeň

Na první místo házenkářské extraligy poskočilo Zubří, když si ve 12. kole doma poradilo s dosavadním lídrem Talent Plzeň 25:17. Valaši měli první odvetné utkání od první půle pod kontrolou a jen zvyšovali náskok. Talent po druhé extraligové porážce v řadě padl až na čtvrté místo, ale oproti konkurenci má ještě jedno klání k dobru.

Zubří se pomstilo za vyřazení v poháru a sesadilo Plzeň z čela

Valašskému celku se podařila msta za porážku z prvního kola (27:36) i za středeční vyřazení ve čtvrtfinále Českého poháru, v němž v Plzni prohrál 21:27. Tentokrát Zuberští nepustili obhájce titulu ani jednou do vedení, až do 40. minuty byl ale rozdíl maximálně dvougólový.

Až v závěrečné desetiminutovce domácí šestibrankovou šňůrou od stavu 19:16 lídra zlomili a napodobili Karvinou, která v minulém kole ukončila plzeňskou neporazitelnost. Před Západočechy se posunulo Nové Veselí po očekávaném vítězství v hale nováčka Maloměřic 26:21 a o skóre také Dukla. Pražané rozdrtili Jičín na jeho palubovce 36:24.

Strabag extraliga házenkářů - 12. kolo:

Maloměřice Brno - Nové Veselí 21:26 (12:11)
Nejvíce branek: V. Číž 4, Ipser, Horák, Erbes a Osoba po 3 - Voika 8/6, Sekulič 5, Melichar 4.

KP Brno - Hranice 25:21 (10:11)
Nejvíce branek: Vaněk 6, Koubek a Bosák po 3, Kučera 3/3 - Andrš 4, Mlotek a Magrla po 3.

Kopřivnice - Lovosice 30:29 (15:17)
Nejvíce branek: Střelec 9/2, Fulnek a Benítez po 4 - Kupa 8/1, Trkovský 7/1, Jelínek 4/1.

Jičín - Dukla Praha 24:36 (13:18),
Zubří - Plzeň 25:17 (12:10).