Buly - debata expertů

Zubří si poradilo s Brnem, Lovosice s Maloměřicemi

Házenkáři Karviné porazili 35:28 Kopřivnici a po šesti zápasech jsou obhájci titulu v extralize stále stoprocentní. Nezaváhali ani vicemistři z Plzně, kteří vyhráli 30:19 v Jičíně. Zubří nedalo na domácím hřišti šanci brněnskému Královu Poli a zvítězilo 34:27.

Zubří si poradilo s KP Brno

Kopřivnice na palubovce úřadujících mistrů vzdorovala jen zhruba patnáct minut. Poté domácí dokázali soupeři odskočit a ve druhém poločase už měli Karvinští zápas bezpečně pod kontrolou.

Devíti góly se na výhře favorita podílel Adam Ptáčník a především díky němu Kopřivnice venku prohrála v nové sezoně i potřetí. V tabulce jí patří deváté místo, Karviná vede o dva body před Plzní, která ale odehrála o zápas méně.

Také Západočeši se v Jičíně rozjížděli pomaleji, ale nakonec vyhráli i popáté. Nejlepším střelcem vítězů byl s pěti góly Nikola Kosteski, čtyři jeho spoluhráči dali po čtyřech brankách.

Bez bodu jsou i po šesti zápasech poslední Hranice, jež prohrály 20:31 s Frýdkem-Místkem. Nedaří se ani předposledním Maloměřicím, které podlehly 27:32 Lovosicím a připsaly si pátou porážku za sebou.

Výsledky 6. kola extraligy házenkářů

Maloměřice - Lovosice 27:32 (12:16)
Nejvíce branek: Hliničan 8, Koubek 5, Svoboda a Tejzr po 4 - Stach 6, Hniďák, Trkovský a Horák po 4.

Zubří - KP Brno 34:27 (16:13)
Nejvíce branek: Mičkal 8/4, Mika a Mazurek po 5 - Kocich 10/2, Žvak 4, Erbes a Steina oba 3/1.

Strakonice - Nové Veselí 18:25 (8:12)
Nejvíce branek: Nový 6, Wildt 3 - Tomášek 8, Melichar 4, Flajsar a Bendicsek po 3.

Hranice - Frýdek-Místek 20:31 (11:12)
Nejvíce branek: Ševčík a Dořičák po 4, Piwko 4/2 - Brožek a S. Mlotek po 4, Bureš 4/1, Chudoba 4/3.

Prešov - Dukla Praha 32:24 (13:15)
Nejvíce branek: Ivanovič a Kasaktin po 7, Antl a Hernandez po 3 - Březina 5, Šůstek 5/1, Sviták 4.

Jičín - Talent tým Plzeňského kraje 19:30 (10:12)
Nejvíce branek: Kastner 5/2, Torovský 4, Dolejší 3/2 - Kosteski 5/2, Douda, Terzič, Vikelhöfer a Režnický po 4.

Karviná - Kopřivnice 35:28 (21:15).
Nejvíce branek: Ptáčník 9, Skalický 5, Patzel a Pelák po 4, Harabiš 4/3 - Musálek 5/1, Gřes 5, Střelec 4.