Zubří rozstřílelo Lovosice 41 brankami. Hranice jsou stále na nule

Žádné překvapení se nekonalo v 9. kole házenkářské extraligy. Oba nejlepší týmy sezony zvítězily, Plzeň porazila Jičín 32:26 a Karviná zdolala Maloměřice 38:31. Zubří dopravilo do lovosické branky 41 gólů a o skóre se před svého soupeře dostalo na třetí místo. Házenkáře Hranic dál trápí nula v tabulce, s Duklou Praha prohráli 21:29.

Zubří si připsalo druhou výhru za sebou, jeho ofenzivu táhl devíti góly nejlepší extraligový kanonýr Lukáš Mořkovský. Svěřenci trenéra Petera Dávida ztrácejí čtyři body na Plzeň, ale mají zápas k dobru.

Zlepšeným výkonem v druhém poločase odvrátila senzaci Karviná v duelu s předposledními Malomeřicemi. Vedoucí tým tabulky šel do šatny po úvodní třicetiminutovce s třígólovým mankem, druhou půli ale vyhrál o deset branek a zvítězil 38:31. Třináctkrát se při deváté výhře Karviné v sezoně trefil Denis Harabiš.

Mistrovská Plzeň zahájila v září ročník domácí porážkou s Novým Veselím, od té doby ale vyhrála už osm zápasů za sebou. Dnes Talent tým zvítězil 32:26 v Jičíně a ztrácí dva body na svého letošního finálového soupeře Karvinou.

Sérii tří porážek ukončila pražská Dukla. Bronzové mužstvo z minulého ročníku porazilo 29:21 Hranice a drží osmou příčku, jež jako poslední zaručuje play-off.

Strabag Rail extraliga házenkářů - 9. kolo:

Dukla Praha - Hranice 29:21 (17:10) Nejvíce branek: Hlinka 5, Březina 5/2, Zelenka a Šůstek po 4 - Zbránek a Pinkas po 5, Lefan 4.

Jičín - Talent tým Plzeňského kraje 26:32 (13:16) Nejvíce branek: J. Dolejší 8/4, Hlava a Kastner po 4 - Režnický 6, Douda 6/1, Nejdl 5.

Karviná - Maloměřice 38:31 (16:19) Nejvíce branek: Harabiš 13/3, Skalický a Růža po 5 - Kučera 8, Koubek 6/1, Hastík 5.

Zubří - Lovosice 41:29 (20:14) Nejvíce branek: Mořkovský 9, Mičkal 7, Jurka 6 - Motl a Trkovský po 7, Kupa a Bouček po 3.