Univerzivní fotbalová liga: UK Praha – ZČU Plzeň

Zubří rozstřílelo Lovosice 41 brankami. Hranice jsou stále na nule

Žádné překvapení se nekonalo v 9. kole házenkářské extraligy. Oba nejlepší týmy sezony zvítězily, Plzeň porazila Jičín 32:26 a Karviná zdolala Maloměřice 38:31. Zubří dopravilo do lovosické branky 41 gólů a o skóre se před svého soupeře dostalo na třetí místo. Házenkáře Hranic dál trápí nula v tabulce, s Duklou Praha prohráli 21:29.

Miroslav Jurka
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

Zubří si připsalo druhou výhru za sebou, jeho ofenzivu táhl devíti góly nejlepší extraligový kanonýr Lukáš Mořkovský. Svěřenci trenéra Petera Dávida ztrácejí čtyři body na Plzeň, ale mají zápas k dobru.

Zlepšeným výkonem v druhém poločase odvrátila senzaci Karviná v duelu s předposledními Malomeřicemi. Vedoucí tým tabulky šel do šatny po úvodní třicetiminutovce s třígólovým mankem, druhou půli ale vyhrál o deset branek a zvítězil 38:31. Třináctkrát se při deváté výhře Karviné v sezoně trefil Denis Harabiš.

Mistrovská Plzeň zahájila v září ročník domácí porážkou s Novým Veselím, od té doby ale vyhrála už osm zápasů za sebou. Dnes Talent tým zvítězil 32:26 v Jičíně a ztrácí dva body na svého letošního finálového soupeře Karvinou.

Sérii tří porážek ukončila pražská Dukla. Bronzové mužstvo z minulého ročníku porazilo 29:21 Hranice a drží osmou příčku, jež jako poslední zaručuje play-off.

Strabag Rail extraliga házenkářů - 9. kolo:

Dukla Praha - Hranice 29:21 (17:10) Nejvíce branek: Hlinka 5, Březina 5/2, Zelenka a Šůstek po 4 - Zbránek a Pinkas po 5, Lefan 4.

Jičín - Talent tým Plzeňského kraje 26:32 (13:16) Nejvíce branek: J. Dolejší 8/4, Hlava a Kastner po 4 - Režnický 6, Douda 6/1, Nejdl 5.

Karviná - Maloměřice 38:31 (16:19) Nejvíce branek: Harabiš 13/3, Skalický a Růža po 5 - Kučera 8, Koubek 6/1, Hastík 5.

Zubří - Lovosice 41:29 (20:14) Nejvíce branek: Mořkovský 9, Mičkal 7, Jurka 6 - Motl a Trkovský po 7, Kupa a Bouček po 3.