EP Benátky nad Jizerou

Zubří nestačilo na Karvinou a je už sedmé

Praha - Úřadující mistři ze Zubří nestačili v devátém kole na Karvinou a po porážce 27:29 jsou v tabulce až na sedmém místě. Za lídra soutěže Brno a druhé Hranice se posunula pražská Dukla po výhře o deset branek nad Kopřivnicí 31:21.

Zubří hrálo v Karviné dlouho velmi vyrovnaně, jenže po přestávce domácí zpřesnili kombinace a také střelbu. Ve 38. minutě dostal přímou červenou kartu reprezentant Miroslav Jurka, když ve vyložené brankové příležitosti fauloval úderem do obličeje Ondřeje Mecu. Domácí již ve 42. minutě vedli 22:16 a vítězství uhlídali až do konce.

Dukla si od začátku utkání s Kopřivnicí budovala náskok, a to zejména rychlým přechodem do útoku. Ve druhém poločase se již fyzická převaha projevila naplno a Pražané mohli dát příležitost celé lavičce.