Sportovní zprávy

Zubří má blízko do čtvrtfinále Poháru EHF, slávistky budou v Záhřebu dohánět ztrátu

Házenkáři Zubří vyhráli úvodní osmifinálový duel Evropského poháru proti Považské Bystrici 29:22 a vytvořili si solidní náskok do odvety. Ta se uskuteční za týden v hale slovenského celku. V ženské soutěži hráčky Slavie první ze dvou víkendových čtvrtfinále na palubovce Lokomotivy Záhřeb prohrály 30:25 a v neděli znovu v chorvatské metropoli budou odvracet vyřazení.

Házenkáři Zubří sahají po čtvrtfinále Evropského poháru

Zuberští házenkáři po postupu bez boje přes švýcarský St. Gallen a islandský Hafnarfjördur hráli první utkání v pohárové Evropě po devíti letech.

Základ k vítězství položili po úvodní přetahované v závěru prvního poločasu, který zakončili třemi góly za sebou a ujali se vedení 16:12.

Po změně stran se hosté dvakrát přiblížili na rozdíl dvou branek, ale víc jim tým trenéra Michala Tonara nedovolil.

Lukáš Morkovský a Josef Dobeš dali po šesti gólech, o jeden víc dal v dresu soupeře Ukrajinec Ljubomir Ivanyca.

Slávistky daly první dva góly zápasu a vedly v úvodním poločase až o čtyři branky. Pasáž před přestávkou ale prohrály 1:6 a pak už jen dotahovaly ztrátu.

Ještě ve 49. minutě ale prohrávaly jen o gól 21:22, závěr ale vyšel lépe soupeři. Veronika Galušková nastřílela šest branek, v domácím týmu byla o gól úspěšnější Dora Kalausová.