Následuje
Branky, body, vteřiny

Zubří dobylo házenkářský bronz

Lovosice ‒ Házenkáři Zubří ukončili pět let dlouhé čekání na extraligovou medaili. Ve čtvrtém utkání o bronz zvítězili svěřenci trenéra Andreje Titkova v Lovosicích jednoznačně 32:22 a sérii o třetí místo vyhráli 3:1 na zápasy. V roce 2012 se zuberští házenkáři stali potřetí mistry republiky, od té doby se ale mezi nejlepší kvarteto neprosadili.

Házená
zdroj: ČTK autor: Zehl Igor

Klíčovou osobností zápasu byl brankář hostů Milan Malina, sedm gólů vstřelil Filip Dořičák. "Utkání dnes mělo jednoznačný průběh. A to i díky velice disciplinované hře našeho družstva v obraně. Musíme ale brát v potaz i problémy soupeře s kádrem," řekl Titkov.

Lovosice v sobotu doma zvítězily 31:29, ale pátý zápas si vynutit nedokázaly. "Samozřejmě jsme velice spokojeni s tím, že celá roční práce byla korunována medailí. Velice si toho vážíme. Osobně doufám, že to bude odrazový můstek k dalším úspěchům," dodal kouč bronzového Zubří.

Utkání o 3. místo v play-off extraligy házenkářů ‒ 4. zápas:

Lovosice - Zubří 22:32 (11:17)
Nejvíce branek: Motl 4/2, Landa 4, Klimt a Miko po 3 - Dořičák 7, Zahradníček 6, Hrstka a Šlachta po 4. Konečný stav série: 1:3.

Baráž - odvetné utkání:

Hranice - Strakonice 26:27 (14:16), první zápas 29:27.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy