Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Zpackaná dvacetiminutovka. Češi první přípravu ve Švýcarsku jasně prohráli

Týdenní poladění formy a souhry české házenkářské reprezentace před mistrovstvím Evropy vrcholí výjezdem do Švýcarska. Páteční zápas ale svěřencům Daniela Kubeše a Jana Filipa nevyšel. V Aarau drželi s novici v sestavě se silným soupeřem krok v prvním poločase, po němž prohrávali o bod. O prohře rozhodlo posledních 20 minut, když Švýcaři odskočili na konečných 35:25. V sobotu má výběr šanci na reparát. Tréninková utkání odehrává v zemi helvétského kříže též mládežnický výběr.

Čeští házenkáři na reprezentačním srazu v Plzni
zdroj: Český svaz házené autor: Český svaz házené

Čeští trenéři Jan Filip s Danielem Kubešem se v prvním přípravném utkání před blížícím se lednovým evropským šampionátem museli obejít bez řady stabilních hráčů. Ze zdravotních důvodů scházeli nejlepší střelec posledního Eura Zdráhala, pilíř zadních řad Horák, Petrovský, Zeman, Mubenzem, Solák a Patzel, volno pak dostal Jurka.

Národní tým i s několika nováčky v sestavě dlouho držel s dalším účastníkem mistrovství Evropy krok, byť celou první půli dotahoval jedno- až dvoubrankové vedení domácích. Do šatny šli reprezentanti pouze s jednogólovou ztrátou 14:15 a ještě ve 40. minutě prohrávali pouze o branku po trefě Babáka, který coby nejlepší střelec skóroval hned desetkrát.

Švýcaři však následně šňůrou pěti přesných zásahů odskočili do vedení 25:19 a v 54. minutě měli už dokonce desetigólový náskok. Ten si udrželi až do konce i díky brance vstřelené přesně se závěrečnou sirénou.

"V zásadě dobře se tým vyrovnal s velkým množstvím absencí. Spousta hráčů hrála na pozici, kde nejsou zvyklí, a hlavně v obraně to bylo znát. Myslím, že 40 minut jsme hráli na hranici našich možností a s výkonem jsme byli spokojeni. Kluci se snažili, byla tam spousta dobrých věcí. Posledních 20 minut jsme nezvládli, myslím si, že někteří hráči měli problém s kondicí," uvedl v tiskové zprávě Kubeš.

"Do zítra nebudeme nic zásadně měnit. Musí se zlepšit závěr utkání, tam už jsme dnes pod únavou dělali spoustu chyb a přišel výsledek, který je pro nás až krutý, nezasloužený. Pokusíme se zítra, abychom dobrý výkon potvrdili 60 minut, a ne jen 40," dodal.

Český tým bude na evropském šampionátu obhajovat překvapivé šesté místo. Po přípravě ve Švýcarsku čeká reprezentanty na konci prosince dvojzápas se Slovenskem a příprava na Euro pak vyvrcholí začátkem ledna kempem v Brně a dvěma duely v Maďarsku.

Přípravné utkání házenkářů v Aarau

Švýcarsko - ČR 35:25 (15:14)
Sestava ČR: Mrkva, Galia - Hrstka, Bečvář, Piroch, Štěrba, Kašpárek, Babák, Číp, Šlachta, Klíma, Poloz, Dokoupil, Užek, Zbránek, Fulnek.
Nejvíce branek ČR: Babák 10., Číp, Šlachta 1, Klíma 1, Poloz, Dokoupil, Užek 1, Zbránek 1, Fulnek.
Nejvíce branek Švýcarska: Lier 7, Milosevic 6, Rubin 5. Rozhodčí: Capoccia, Jucker (oba Švýc.). Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/2. Vyloučení: 2:4. Diváci: 1165.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy