Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Václav Chaloupka

Zahrají si už jen profesionálové. Házenkářský svaz ruší amatérské a mládežnické soutěže

Volejbal, hokej a teď už i házená. Svaz rozhodl o zrušení aktuální sezony amatérských a mládežnických soutěží. Důvodem je nepříznivá pandemická situace a prodloužení vládních opatření. Dohrávat se budou jen nejvyšší profesionální ligy mužů a žen.

zdroj: ČTK autor: Zehl Igor

Svaz projednával několik možností, jak soutěže amatérů a dětí alespoň částečně odehrát, ale nakonec se je rozhodl zrušit. "Naším hlavním zájmem je ochrana zdraví sportovců," uvedl předseda svazu Ondřej Zdráhala.

"Po téměř šestiměsíční herní a tréninkové přestávce je potřeba minimálně pětitýdenní společná příprava týmů, aby nedocházelo ke zraněním. Na tu už bohužel není prostor, soutěže musí podle legislativního řádu skončit do 30. června," dodal.

Ve zbytku sezony bude svaz s ohledem na opatření proti šíření koronaviru usilovat o návrat dětí k tréninkům a také bude pracovat na soutěžním řádu nadcházejícího ročníku.

"Ve spolupráci s dalšími kolektivními sporty jednáme o možnosti tréninku družstev a sehrání přátelských utkání alespoň na venkovních hřištích," řekl Zdráhala. Svaz také připravil seriál on-line tréninků a dovednostních soutěží.

Basketbal a fotbal ještě nemá věc dořešenou

Amatérské a mládežnické soutěže kvůli koronaviru už dříve zrušil volejbal, hokej a jedná o tom také basketbalová federace, zatímco fotbal by rád odehrál alespoň 50 procent utkání, aby mohlo být určeno konečné pořadí.

"Případným dohráním, nebo nedohráním amatérských soutěží se bude zabývat nejbližší výkonný výbor, který se sejde v úterý 6. dubna," řekl ČTK tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy