Buly - debata expertů

Veselské házenkářky v interlize drží třetí pozici, Slavia se ne a ne chytnout

Házenkářky Veselí nad Moravou udržely v interlize pozici nejlepšího českého celku. V 8. kole v sobotu porazily Bánovce nad Bebravou 36:26 a v tabulce jim dál patří třetí místo o skóre před Zlínem, který zvítězil 28:25 v Olomouci. Až osmá je pražská Slavia, která prohrála v hale vedoucích Michalovců 26:32 a poztrácela už osm bodů. Druhá zůstala Šaľa.

Házená
zdroj: ČTK autor: Zehl Igor

V dresu Veselí se devíti brankami zaskvěla Tereza Kubáčková, trenér Ľuboš Hudák ale ani po vysoké výhře nebyl úplně spokojený. "Doma jsme dostali hodně gólů. V obraně jsme propadávali, nehráli jsme to naplno. Jedna na jednu si každá musí ubránit," řekl.

Mostecké hráčky, které nasbíraly už tři prohry, tentokrát zdolaly Plzeň 37:25. V poločase ale favoritky vedly jen o tři branky. "Nakonec jsme zvítězili, ale měli jsme obrovské problémy. Z dvaceti minut prvního poločasu jsem byl překvapený a zklamaný," prohlásil trenér Mostu Peter Dávid.