MČR Prostějov

Vedoucí házenkáři Jičína uhájili těsnou výhru ve Frýdku-Místku

Praha - Házenkáři Jičína potvrdili v 19. kole své vedení v extraligové tabulce vítězstvím 30:29 ve Frýdku-Místku. O výhru se však musel favorit strachovat do posledních sekund.

Utkání Dukla - Lovosice
zdroj: PatRESS.cz autor: Patrik Pátek

Jičín si ve vyrovnaném utkání udržoval mírný náskok, nicméně nedokázal domácím odskočit na výraznější rozdíl. Frýdek snížil na začátku poslední minuty na rozdíl bodu a sahal po remíze. Hostující trenér si ale vzal oddechový čas, své svěřence zkoncentroval a Jičínští v dramatickém závěru oba body uhájili.

Remízou skončil duel Přerova se Zubřím. Domácím se povedlo v 59. minutě vyrovnat a následovalo drama závěrečných desítek sekund. Poslední minutu otevřel brankou Bechný, pak byl ale vyloučen Šlachta a ze sedmičky vyrovnal svým devátým gólem v zápase přerovský Hradil. Hosté se nechtěli s remízou spokojit, ale na výsledku 26:26 se nic nezměnilo.

19. kolo extraligy házenkářů:

Přerov - Zubří 26:26 (15:14) Nejvíce branek: Hradil 9/4, Kavka 5, Pernička 4/1 - Bechný 5/2, Aspridis a Randýsek oba 4. Rozhodčí: Halada, Točík. Sedmimetrové hody: 7/5 - 2/2. Diváci: 184. Frýdek-Místek - Jičín 29:30 (16:18) Nejvíce branek: Hes 7/3, Kichner 6, Strack 5 - Babák 6, Král 5/2, Vocásek. Rozhodčí: Novotný, Samek. Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/2. Vyloučení: 4:6. ČK: Dyba (Frýdek-Místek). Diváci: 245.