Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

V semifinále mistrovství světa jsou házenkářky Dánska a Španělska

Už o semifinále se hraje na mistrovství světa házenkářek ve Španělsku. V úterý si vybojovaly o postup hráčky Dánska a Španělska. Dánky porazily Brazilky 30:25 a španělský celek přehrál německý výběr 26:21.

V Granollers se o soupeřkách Dánska rozhodne ve středečním utkání mezi olympijskými šampionkami z Francie a Švédskem, Španělky se střetnou s vítězkami duelu Norsko–⁠Rusko, které bude soubojem zbylých medailistek z tokijských her.

Dánky na MS usilují o první medaili od roku 2013, kdy skončily třetí při tehdejším triumfu Brazilek. Jihoamerické mistryně tehdy severský tým vyřadily v semifinále a dánský výběr od té doby mezi čtyřmi nejlepšími celky na světovém šampionátu nehrál. Tentokrát měl ale čtvrtý tým z loňského ME navrch a nezastavila ho ani autorka deseti branek Adriana Cardosová. Nejlepší dánskou střelkyní byla s šesti góly Laerke Nolsoe Pedersenová.

V druhém čtvrtfinále padly první čtyři góly do španělské sítě, ale vicemistryně světa zápas otočily a už v poločasové přestávce měly samy čtyřbrankový náskok. Pod vedením autorky sedmi gólů Carmen Camposové si domácí tým po změně stran už postup pohlídal a Němkám se rozplynul sen o zisku první medaile z MS po 14 letech.

Čtvrtfinále mistrovství světa házenkářek:

Dánsko - Španělsko 30:25 (14:13)

Španělsko - Německo 26:21 (14:10)

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články