Následuje
Panorama

V předběžné nominaci házenkářů na Makedonii chybějí Jícha a Horák

Praha – V čtrnáctičlenné nominaci na červnové play-off proti Makedonii o postup na světový šampionát, kterou zveřejnili trenéři českých házenkářů Jan Filip a Daniel Kubeš, prozatím chybějí opory Filip Jícha, Pavel Horák, Jan Sobol či brankář Martin Galia, kteří jsou mezi náhradníky. Zbylá čtyři nominační místa doplní trenéři později.

Filip Jícha
zdroj: ČT4 autor: Pavel Lebeda

Jícha po prosincové operaci stydké kosti už za Barcelonu delší dobu hraje, ale stále se ještě necítí v ideální formě. "Filip hraje, jeho zdravotní stav se trochu zlepšil, ale zatím to není stoprocentní. Mluvili jsme s ním a sám to tak cítí, to je pro nás klíčové. U něj se rozhodneme přibližně týden před akcí s ohledem na to, v jakém momentálním stavu bude," uvedl Filip na svazovém webu.

Také defenzivní opora Horák ještě není zcela fit. "Pavel zatím do zápasů nenastoupil, minulý týden začal trénovat. Pokud nenastoupí v soutěži, je jeho účast v kvalifikaci nereálná," uvedl Filip. "Pořád doufáme, že se to vše zlepší a že bude schopný nastoupit a pomoci nám. Ale upřímně, pravděpodobnost, že tito dva hráči do kvalifikace nastoupí, je spíše menší," připustil Filip.

Čeští házenkáři
zdroj: ČTK/AP

Zdravotní potíže měli i brankář Galia a Sobol. "Martin Galia teď nehrál, absolvoval menší operaci ruky, měl by ale být v nejbližších dnech v pořádku. Kvůli této jeho krátké herní absenci vyžádané tím zdravotním zákrokem jsme ho zařadili sice mezi náhradníky, ale s největší pravděpodobností půjdeme do kvalifikace se třemi brankáři," podotkl Filip.

"Svalové zranění měl Honza Sobol, proto je rovněž mezi náhradníky. O víkendu už ale hrál, a pokud bude fit, bude taky do nominace zařazen. Na operaci byl i Tomáš Říha, to je další z náhradníků, který je ve hře. U něj jsou snad prognózy lepší než u Filipa nebo Pavla," doplnil kouč.

Český celek nejprve od 1. do 3. června absolvuje s deseti hráči rekondiční soustředění v Plzni, protože většina nominovaných už v té době nebude hrát v klubových soutěžích. Už v kompletní sestavě se tým sejde 6. června ve Zlíně, kde 11. června odehraje úvodní utkání play-off s Makedonií. Odveta je na programu 15. června.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy