V duelu o druhé místo Plzeň přehrála házenkáře Nového Veselí a Karvinou má na dohled

Důležitý souboj o druhou příčku extraligové tabulky dopadl lépe pro domácí Plzeň, která se po výhře 26:22 nad Novým Veselím posunula hned za Karvinou. Lídr má ale zápas 11. kola k dobru.

Eduard Wildt z Plzně
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Západočeši doma prohrávali s Novým Veselím v poločase 10:13, ale po změně stran se rozehrál Jakub Douda, se sedmi góly nejlepší střelec zápasu. Řadu akcí navíc hostům zastavil brankář Karel Šmíd.

O den dříve se dařilo také dalším domácím týmům. Kopřivnice neměla slitování s pražskou Duklou. Moravané vedli už po prvním poločase 16:11 a vypracovaný náskok si ve zbytku utkání pohlídali. Nakonec vyhráli přesvědčivě 31:22.

O poznání vyrovnanější duel se odehrál v Zubří. Domácí házenkáři se přetahovali s hráči Hranic až do konce. V závěru pak využili mírného vedení a soka udolali 24:21. Vítězové tak v tabulce svého soupeře na sedmém místě vystřídali. Pořadí vede Karviná před Plzní, Západočeši ztrácí jen bod. Třetí je Nové Veselí.

Extraliga házenkářů - 11. kolo:

Kopřivnice - Dukla Praha 31:22 (16:11) Nejvíce branek: Jan Gřes 8, Čadra 6/1, Hanus 4 - Šůstek 6, Kastner 5/1.

Zubří - Hranice 24:21 (13:12) Nejvíce branek: Hrstka 6/2, Přikryl 4, Vlk a Dokoupil po 3 - Andrš 5, Indrák 4, Mičkal a Magrla po 3.

Plzeň - Nové Veselí 26:22 (10:13) Nejvíce branek: Douda 7, Stehlík 5, M. Tonar 4/2 - Kezič a Ptáčník po 5, Štěrba 5/1.