SLUNETA Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice

V čele interligy přezimují házenkářky Poruby

Praha - Házenkářky mistrovské Poruby stráví na prvním místě tabulky zimní přestávku v interlize. Do čela se vyhouply po vítězství 30:23 na palubovce Partizánského, po deseti zápasech mají na kontě stejně bodů jako druhý Most, ale lepší skóre. Na výhře nad slovenským soupeřem se deseti góly podílela Michaela Hrbková.

Házenkářky Poruby
zdroj: ČT Brno

Na třetí místo se posunula Slavia po výhře 27:21 v Olomouci. Teprve pak následuje nejlepší slovenský celek v soutěži Michalovce, ale je jen díky lepšímu skóre před Veselím nad Moravou, které potvrdilo roli favorita proti Jindřichovu Hradci. Na chvostu straně tabulky se dočkal Písek prvních bodů v sezoně díky výhře 33:20 nad dosud rovněž neúspěšnou Nitrou, která se tak propadla na konec pořadí.

Házenkářky mají nyní na programu reprezentační přestávku, kterou vyplní přípravný turnaj na Ukrajině a mistrovství Evropy v Srbsku. Interliga bude pokračovat v prvním lednovém týdnu.