Je nám líto, video expirovalo.

Úspěšná česká házená. Ve čtvrtfinále Vyzývacího poháru bude Dukla i Karviná

Česká házená bude mít ve čtvrtfinále Vyzývacího poháru dva zástupce. Nejprve postoupila pražská Dukla, která prošla přes lucemburské Differdange. Uspěla také Karviná, která zvládla odvetu s Madeirou. Soupeře oběma českým celkům určí úterní los.

Spojka Dukly Vojtěch Patzel
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Baník první zápas s finalistou minulého ročníku soutěže prohrál 27:30, ale i když v odvetě celý zápas vedl, dlouho nedokázal odskočit na postupový rozdíl. Karviné se to podařilo až v poslední čtyřminutovce, ve které navíc soupeři nedovolila ani jednou skórovat.

"Mají hodně zkušený tým. Na začátku bylo vidět, že dost střídají, aby ušetřili síly. My hráli hodně srdcem, nasazením a celou dobu jsme věřili, že máme na to, abychom postoupili. Hnala nás naplněná hala a i v tom povzbuzování byl ohromný rozdíl oproti zápasu na Madeiře," pochválil své svěřence i fanoušky kouč Marek Michalisko.

Karviná ve čtvrtfinále Vyzývacího poháru doplnila Duklu, která vyřadila lucemburské Differdange. Čtvrtfinále, které se rovněž bude hrát na dva zápasy, je na programu na konci března.

Dukla v odvetě osmifinálového duelu s lucemburským týmem Red Boys Differdange sice prohrála 29:32, ale z předchozího domácího utkání měla pohodlný třináctibrankový náskok (37:24). Nejlepším střelcem Pražanů byl v Oberkornu se sedmi góly Matěj Klíma.

Je nám líto, video expirovalo.
Házenkáři Karviné jsou ve čtvrtfinále Vyzývacího poháru

Osmifinále Vyzývacího poháru házenkářů - odveta:

Baník Karviná - Madeira Andebol 33:27 (14:12)

Nejvíce bodů: Mokroš a Brůna po 6, Solák a Gromyko po 5 - Vražalica, Santos a Pedroso po 5.

První zápas 27:30, postoupila Karviná.

Red Boys Differdange - Dukla Praha 32:29 (16:16)

Nejvíce branek: Batinovič 9, Faber 7, Kratovič 5 - Klíma 7, Krušberský 5, Patzel a Reichl po 3.

První zápas 24:37, postoupila Dukla.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy