Následuje
Panorama

Test s emotivními Chorvaty. Jsou trochu herci, ale přispívají k popularitě házené, říká Kubeš

Jdou na soupeře, který ještě živí euforii z posledního utkání. Čeští házenkáři dnes vyzvou Chorvatsko od 16:00. Tým, který si jako první zajistil účast v semifinále mistrovství Evropy po heroickém obratu s Německem. Naopak Češi padli v důležitém utkání s Běloruskem (25:28) a jedině výhra je udrží v boji o třetí místo ve čtvrtfinálové skupině a duel o 5. místo na turnaji.

Česká defenziva s Horákem a Landou brání Chorvata Ivana Karačiče na Euru 2018
zdroj: ČTK/DPA autor: Monika Skolimowska

Už jistý postup Chorvatů podle brankáře Tomáše Mrkvy nebude mít vliv na jejich přístup k utkání. "Budou mít těžký zápas v nohách, ale nemyslím si, že by z jejich strany bylo nějaké podcenění. Naopak to může být naše nevýhoda. Všichni víme, jak to s Balkánci je, když se dostanou na koně. Je těžké je ze sedla sundat dolů. Musíme být co nejvíce nepříjemný soupeř a připravit se na jejich obranu 1-5 s Domagojem Duvnjakem na hrotu," řekl český brankář.

Emotivní utkání Chorvatů s Němci (25:24), kdy ještě v úvodu druhé půle svěřenci Lino Červara prohrávali o pět branek, nadchlo i kouče Daniela Kubeše. Chorvaté na palubovce i v hledišti Wiener Stadthalle přispěli k bouřlivému zápasu.

Házenkáři na Euru nestačili na Bělorusko

"Jsou schopní soupeře dostat pod enormní tlak. Hlavně díky obraně, kde disponují obrovskou kvalitou. Mají také skvělou podporu fanoušků. Atmosféra je fantastická v hale, když hrají. Jde doopravdy o házenou, která zahřívá moje srdce, nebo jak to pojmenovat. Prostě se rád na to dívám a těším se na utkání," prohlásil Kubeš.

Rozproudit halu dokážou někdy až teatrálně. "Často říkám našim klukům, že jsme prostě jakoby v showbyznysu, tohle mají chorvatští hráči v sobě. Jsou to také trochu herci. Myslím si, že to jen přispívá k popularitě házené celkově," zmínil český trenér.

Sestřih strhujícího utkání Chorvatsko - Německo:

Český tým už ztratil šanci na semifinále. Šance na třetí místo v tabulce, a tedy zajištění si boje o pátou příčku sice žije, ale je pouze teoretická. První krok k tomuto cíli vede jednoznačně přes vítězství nad Chorvaty.

"Všichni jsme se shodli, že proti Bělorusům to byl náš nejhorší výkon na turnaji. Do dalšího zápasu jdeme s tím, že chceme ukázat naši hru v tom nejlepším světle, co umíme. Donést na hřiště to, co po nás trenéři chtějí. Dát do toho maximum nasazení a energie, abychom mohli, i kdybychom náhodou prohráli, odejít se vztyčenou hlavou," dodal Mrkva.

Mrkva oslaví v den utkání 31. narozeniny

"Před dvěma lety v Chorvatsku jsme hráli proti Německu 19. ledna a další den jsme měli volno. Když tak lovím v paměti, bude to asi vůbec první zápas na narozeniny. Soutěžní určitě a myslím, že ani v přípravě jsem žádný nehrál. Nejlepší dárek bude, když se herně zase posuneme dopředu. A když to bude výhra, bude to třešnička na dortu."

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy