Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Portugalsko - Itálie

Svou šanci jsem chytil za pačesy, říká navrátilec Zdráhala

Dauhá - Ondřej Zdráhala se do házenkářské reprezentace vrátil po téměř dvou letech koncem loňského října, nominací na mistrovství světa v Kataru mu pak trenéři Daniel Kubeš a Jan Filip dali jasný vzkaz, že s ním stoprocentně počítají i nadále. "Mám s nimi stejnou filosofii, baví mě to," uvádí jednatřicetiletá střední spojka druholigového bundesligového Hammu. 

Český házenkář Ondřej Zdráhala při zápase s Francií
zdroj: Chf.cz autor: Alex Wipf

Vy jste prý měli hned po příjezdu nějaký problém s ubytováním. Co se stalo?

"Zrovna já s Pavlem Horákem jsme dostali pokoj, který trochu smrděl. Ten hotel má po celý rok vytíženost deset procent. Náš pokoj bohužel nebyl obsazený a klimatizace trochu smrděla, ale dostali jsme během půl hodiny nový a v něm jsme doteď."

Jak jinak vypadá hotel, jaké tam máte podmínky?

"Podmínky jsou skvělé, máme výborné jidlo i ubytování. Postele jsou akorát, nejsou ani měkké ani tvrdé, což je super."

Pro Dauhá jsou příznačné husté zácpy. Pocítili jste to nějak při přesunech mezi tréninky a hotelem na vlastní kůži?

"Vždycky si vezmu do autobusu knihu a čtu si. Vlastně nastoupím a vystoupím před halou, takže ani nevím, jestli těch 40 minut, co jedeme, je dlouho nebo normální čas."

A obecně organizace šampionátu? Jak ji hodnotíte?

"Je to obrovské. Mohu hodnotit s mistrovstvím Evropy v Rakousku, kde to vše odsejpalo samo a člověk nepocítil velkou organizaci. Tady jsou ale na každém kroků tisíce lidí, kteří se o to starají, vše musí fungovat na minutu přesně. Sice se stane nějaké drobné zpoždění, ale máme jasně daný harmonogram, který musíme dodržovat."

Co jste říkal na slavnostní zahájení?

"Předčilo mé očekávání. Já vím, že člověk očekávání mít nemá, ale bylo to fantastické, i se všemi efekty i s tím, že se snažili ukázat arabskou kulturu v dobrém světle - ženy, vzdělání. Bylo to moc pěkné."

Prošel jste už mnoha kluby, v současnosti hrajete v německém Hammu. Jak jste tam spokojen?

"Velice. Máme výborný mančaft, vedení i zázemí. Chodí na nás plná hala, takže naprostá spokojenost."

V reprezentaci jste jeden z nejzkušenějších, k nároďáku jste se vrátil na přelomu října a listopadu po více než roce a půl. Teď jste na mistrovství světa. Počítal jste s tím, že se do týmu vrátíte?

"Nějakou dobu jsem tady nebyl, ale pravděpodobně po výkonech, které odvádím v klubu a některých zraněních v týmu, si na mě vzpomněli. Když jsem tu šanci dostal, chytil jsem ji za pačesy a ukázal jsem, že bych mohl českému mančaftu pomoci."

Jak se vám spolupracuje s trenéry?

"Myslím, že máme stejnou filosofii, stejný náhled na házenou, takže nemám žádný problém. Naopak mě to velice baví."

Myslíte, že se organizátorům podaří naplnit stadiony? Zahajovací zápas domácího Kataru z Brazílí sledovala prořídlá Lusail Arena...

"První zápas hrajeme v hale Duhail, která je menší než v Lusailu, kde byl úvodní ceremoniál, ale nejsem si jist. Házená tady není úplně národní sport a nemyslím si, že z České republiky přiletí tři tisíce lidí. Chceme si házenou hlavně užít a podat maximální výkon."

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy