Švédský tým házenkáře Plzně do semifinále Evropského poháru nepustil

Boj o postup mezi poslední čtyři týmy v Evropském poháru házenkářům Plzně nevyšel. Po remíze v Alingsasu v odvetě před svými fanoušky švédskému týmu podlehli 25:29.

Milan Škvařil střílí na branku soupeře
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Talent tým sehrál s šestým mužstvem základní části švédské ligy vyrovnaný první poločas, v němž i o dva góly vedl, ale nakonec ho prohrál 12:14. Alingsasu se skvěle vydařil vstup do druhé půle a dostal se až do osmibrankového vedení 21:13. Domácí dokázali hrozivou ztrátu snížit nejvýše na tři góly, blíž se nedostali.

Nejlepším plzeňským střelcem byl s šesti góly Milan Škvařil, jenž ale utkání nedohrál po červené kartě z předposlední minuty za vehementní protesty u rozhodčího.

Svěřenci trenéra Petra Štochla se po konci v pohárové Evropě budou soustředit na obhajobu domácího titulu, ve čtvrtfinálové sérii s Brnem hrají zatím 1:1 na zápasy.

Čtvrtfinále Evropského poháru házenkářů - odveta:

Talent tým Plzeňského kraje - Alingsas HK 25:29 (12:14)
Nejvíce branek: Škvařil 6, Douda a Šafránek po 4 - Blomgren 9/2, Pedersen 6, Lindberg a Möller po 3. První zápas: 29:29, postoupil Alingsas.