Následuje
Branky, body, vteřiny

Štochl: Asi rozhodla prohra s Egyptem. Miniturnaj chceme vyhrát

Dauhá - Brankář Petr Štochl dalším výborným výkonem přispěl k drtivému vítězství českých házenkářů v závěrečném utkání skupiny světového šampionátu nad Alžírskem, po zápase ho ale mrzelo, že to k postupu kvůli předešlé výhře Islandu stejně nestačilo. Mužstvo podle něj na osmifinále mělo, za rozhodující považoval porážku s Egyptem.

Petr Štochl
zdroj: chf.cz autor: Pavel Lebeda

"Je to škoda, určitě jsme všichni chtěli projít do osmifinále. V silách týmu to bylo. Kdyby Island nezískal bod s Francií, tak by se asi postupovalo. Ale to jsou jen kdyby. Chtěli jsme vyhrát jeden dva zápasy, bohužel to na postup nestačilo," řekl Štochl. "My si z toho musíme vzít jenom to nejlepší a pokračovat v započaté práci," dodal.

O postup český celek zřejmě přišel v klíčovém třetím utkání s Egyptem, které prohrál o tři góly. "Nebyl to od nás úplně optimální výkon. Kdybychom předvedli kvalitní výkon jako s Islandem nebo dnes, Egypt se dal porazit. Ten zápas velmi pravděpodobně rozhodl o tom, že jsme nepostoupili," mínil Štochl.

Nedovedl si vysvětlit, proč český tým podával zlepšené výkony až po úvodních třech prohrách s Francií, Švédskem a Egyptem. "Můžeme říct, že naše výkony jsou vzestupné. Ani s Francií ten výkon tak dobrý nebyl. Poslední dva zápasy jsme zvládli suverénně. Je třeba to udržet, abychom mohli konkurovat silnějším týmům," uvedl osmatřicetiletý gólman.

Hráč utkání s Alžírskem Štochl: Z takových utkání chceme čerpat

Potěšilo ho alespoň to, že český tým dnešní zápas s Alžírskem s přehledem zvládl, i když už před jeho začátkem ztratil naději na postup. "Nešlo to nevědět, ale chtěli jsme být soustředění jen na svůj zápas. Zůstali jsme hlavou v tom svém zápasu, ne v tom předtím," řekl Štochl. "Dobře jsme začali, diktovali hru a pak to bylo i jednodušší. Ukázali jsme jim, že si jdeme pro vítězství," dodal.

Jeho celek ještě čekají dva zápasy o Prezidentský pohár a 17. až 20. místo. V tom prvním v pondělí změří síly s Ruskem. "Půjde o dva kvalitní zápasy proti výborným evropským týmům. Spadlo tam i Rusko, není třeba to podceňovat. A to, že se hraje o jakýsi pohár, může být pro nás motivace," mínil.

"Chceme navázat na dvě výhry z posledních utkání a třeba ten miniturnájek na konci taky vyhrát. Abychom mohli odjet alespoň s trochu solidním dojmem, i když to konečné umístění bude horší, než v co jsme všichni doufali," dodal nejzkušenější český hráč.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy