Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Štochl: Asi rozhodla prohra s Egyptem. Miniturnaj chceme vyhrát

Dauhá - Brankář Petr Štochl dalším výborným výkonem přispěl k drtivému vítězství českých házenkářů v závěrečném utkání skupiny světového šampionátu nad Alžírskem, po zápase ho ale mrzelo, že to k postupu kvůli předešlé výhře Islandu stejně nestačilo. Mužstvo podle něj na osmifinále mělo, za rozhodující považoval porážku s Egyptem.

Petr Štochl
zdroj: chf.cz autor: Pavel Lebeda

"Je to škoda, určitě jsme všichni chtěli projít do osmifinále. V silách týmu to bylo. Kdyby Island nezískal bod s Francií, tak by se asi postupovalo. Ale to jsou jen kdyby. Chtěli jsme vyhrát jeden dva zápasy, bohužel to na postup nestačilo," řekl Štochl. "My si z toho musíme vzít jenom to nejlepší a pokračovat v započaté práci," dodal.

O postup český celek zřejmě přišel v klíčovém třetím utkání s Egyptem, které prohrál o tři góly. "Nebyl to od nás úplně optimální výkon. Kdybychom předvedli kvalitní výkon jako s Islandem nebo dnes, Egypt se dal porazit. Ten zápas velmi pravděpodobně rozhodl o tom, že jsme nepostoupili," mínil Štochl.

Nedovedl si vysvětlit, proč český tým podával zlepšené výkony až po úvodních třech prohrách s Francií, Švédskem a Egyptem. "Můžeme říct, že naše výkony jsou vzestupné. Ani s Francií ten výkon tak dobrý nebyl. Poslední dva zápasy jsme zvládli suverénně. Je třeba to udržet, abychom mohli konkurovat silnějším týmům," uvedl osmatřicetiletý gólman.

Je nám líto, video expirovalo.
Hráč utkání s Alžírskem Štochl: Z takových utkání chceme čerpat

Potěšilo ho alespoň to, že český tým dnešní zápas s Alžírskem s přehledem zvládl, i když už před jeho začátkem ztratil naději na postup. "Nešlo to nevědět, ale chtěli jsme být soustředění jen na svůj zápas. Zůstali jsme hlavou v tom svém zápasu, ne v tom předtím," řekl Štochl. "Dobře jsme začali, diktovali hru a pak to bylo i jednodušší. Ukázali jsme jim, že si jdeme pro vítězství," dodal.

Jeho celek ještě čekají dva zápasy o Prezidentský pohár a 17. až 20. místo. V tom prvním v pondělí změří síly s Ruskem. "Půjde o dva kvalitní zápasy proti výborným evropským týmům. Spadlo tam i Rusko, není třeba to podceňovat. A to, že se hraje o jakýsi pohár, může být pro nás motivace," mínil.

"Chceme navázat na dvě výhry z posledních utkání a třeba ten miniturnájek na konci taky vyhrát. Abychom mohli odjet alespoň s trochu solidním dojmem, i když to konečné umístění bude horší, než v co jsme všichni doufali," dodal nejzkušenější český hráč.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy