Start play-off házenkářské extraligy vyšel domácím celkům

Ve velkém stylu odstartovalo play-off házenkářské extraligy v Karviné. Domácí zvítězili nad Kopřivnicí s přehledem 32:21. První čtvrtfinálový zápas už za sebou má pražská Dukla, která vybojovala zápas s Lovosicemi 34:31. Zubří přehrálo Nové Veselí 30:23

Karvinští zvládli regionální derby s Kopřivnicí

Obhájci titulu z Plzně si první duel předehráli už ve středu kvůli nedělnímu startu ve čtvrtfinále Poháru EHF a Brnu nečekaně podlehli na sedmimetrové hody.

Karviná zvládla zápas s Kopřivnicí i bez zraněného kanonýra Soláka. Hosté drželi krok jen do 12. minuty, Baník pak od stavu 7:7 čtyřbrankovou šňůrou odskočil a dál měl zápas pod kontrolou.

Podobný průběh mělo i utkání v Zubří, kde si domácí rovněž vypracovali rozhodující náskok už před přestávkou. Proti Novému Veselí je navíc výborným výkonem podržel brankář Šimon Mizera a nedovolil soupeři přiblížit se na dostřel.

Nejtěsnější byl nakonec zápas Dukly, která si ve druhé půli vypracovala až sedmibrankový náskok. Lovosice se v závěru dokázaly opakovaně dostat na rozdíl tří gólů, blíž je ale Pražané nepustili.