Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Běžkotoulky

Srdnatý vzdor srbským házenkářkám nestačil, z vítězného vstupu do MS se radují Dánky

V poločase senzačně vedly 12:10, ale skalpu domácích favoritek z Dánska se srbské házenkářky na mistrovství světa nedočkaly a ve vyprodané hale v Herningu nakonec padly 21:25. Uspěly i další pořadatelské země – Švédsko a Norsko. Prvně jmenované deklasovaly v Göteborgu 36:24 Číňanky, obhájkyně titulu ve Stavangeru 45:28 Rakušanky.

Helena Elverová z Dánska střílí na srbskou branku
zdroj: ČTK / AP autor: Bo Amstrup

Bronzové medailistky z předchozího šampionátu Dánky svazovala v úvodním střetnutí na MS nervozita. Poprvé se dostaly do vedení až v 54. minutě, ale od té chvíle dominovaly a potěšily 12 tisíc fanoušků v hale. Pěti trefami je táhla dvojice Emma Friisová – Kristina Jörgensenová. Srbkám pět branek Sanji Radosavljevičové k úspěchu nestačilo.    

Švédky naopak dominovaly od úvodních minut, v poločase držely čtrnáctigólový náskok (22:8) a po změně stran ho bez problémů udržely.

V podobném duchu lze hodnotit i vystoupení Norek, které na rozdíl od prvního zápasu na šampionátu excelovaly (vítězství 30:29 nad Koreou, pozn. red.). Před zaplněnou arénou ve Stavangeru zářila především Henny Reistadová, jež síť Rakušanek rozvlnila desetkrát. Obhájkyně titulu si i proto zajistily s předstihem postup do další fáze turnaje.       

Senegal zaskočil Chorvatsko

V odpolední části pátečního programu se o největší překvapení postaraly Senegalky, které v Göteborgu sahaly po skalpu Chorvatek a nakonec s nimi remizovaly 22:22. Africký tým, jenž startuje na MS teprve podruhé v historii, ani jednou v zápase neprohrával a v závěru mohl rozhodnout, ale desetigólová střelkyně Doungou Camarová v zakončení selhala. 

Roli favoritek naopak s přehledem ustály Brazilky proti Kazachstánkám (46:15) a podruhé na turnaji oslavovaly vítězství. Osmi trefami zazářila ve Frederikshavnu Adriana Cardosová, které zdatně sekundovaly pětibrankové Mariana Costaová s Kelly De Abreu Rosaovou. 

Dařilo se také Rumunkám proti Chilankám (44:19) i Korejkám proti reprezentantkám Grónska (27:16).

Mistrovství světa házenkářek v Dánsku, Norsku a Švédsku:

Skupina A (Göteborg):
Chorvatsko – Senegal 22:22 (9:11)
Švédsko - Čína 36:24 (22:8)

Skupina C (Stavanger):
Jižní Korea – Grónsko 27:16 (15:6)
Rakousko - Norsko 28:45 (12:21)

Skupina E (Herning):
Rumunsko – Chile 44:19 (25:6)
Dánsko - Srbsko 25:21 (10:12)

Skupina G (Frederikshavn):
Kazachstán – Brazílie 15:46 (5:25)
Španělsko - Ukrajina 32:20 (16:12)

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články