Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS juniorů 2021 Rakousko

Slovince před bitvou s Egyptem kosily žaludeční problémy. Hráči křičeli bolestí, uvedl svaz

Představitelé slovinské házené si stěžují na organizaci mistrovství světa v Egyptě, jež je podle nich nedůstojná. Podle prohlášení slovinské federace RZS se dvanáct členů národního týmu den před nedělním rozhodujícím duelem o postup do čtvrtfinále proti domácímu Egyptu otrávilo jídlem.

Slovinský trenér Ljubomir Vranjes se spoluhráči
zdroj: Reuters autor: MOHAMED ABD EL GHANY

"Nemůžeme být v žádném případě spokojeni s nedůstojnou organizací letošního šampionátu v Egyptě," napsal generální sekretář RZS Goran Cvijič den po remíze 25:25, jež poslala domácí tým do čtvrtfinále a pro Slovince znamenala konec na turnaji. "Během 24 hodin před zápasem proti Egyptu se až 12 hráčů z našeho týmu otrávilo jídlem," řekl.

Do klíčového utkání tak nemohly kvůli žaludečním problémům zasáhnout mimo jiné opory Staš Skube, Dragan Gajič a Blaž Blagotinšek. "Křičeli bolestí, zvraceli a spěchali na toaletu, jako kdyby na tom závisely jejich životy," uvedl slovinský svaz.

Semifinalisté loňského mistrovství Evropy Slovinci bydleli ve stejném hotelu v centru Káhiry jako domácí Egypťané, Dánové či Švédové. V bývalém paláci z 19. století sdílely týmy stejné prostory na jídlo, ale měly vlastní jídelní místnost a bufet.

Představitelé slovinské federace uvedli, že je po zápase kontaktovali zástupci egyptského ministerstva zdravotnictví. "Ale neočekáváme žádné výrazné změny, pokud bude Mezinárodní házenkářská federace (IHF) pracovat tak jako dosud," dodali Slovinci. IHF vede dvě desetiletí Egypťan Hasan Mustafa, jenž se snažil o to, aby se šampionát v jeho vlasti uskutečnil navzdory probíhající koronavirové pandemii.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy