BBV po 25 letech

Slavia porazila Most a je blízko titulu

Most - Slavistické házenkářky nakročily k mistrovskému titulu. V prvním utkání série, která se hraje na dva vítězné duely, vyhrály v Mostě 28:22. O svém triumfu můžou rozhodnout na domácí půdě 21. května.

Házenkářky Slavie v prvním finále od začátku dominovaly. Po deseti minutách vedly nad Baníkem o čtyři branky, do přestávky už o sedm. Ve druhém poločase se sice hra vyrovnala, přesto Slavia postupně zvýšila náskok až na deset gólů. Až v závěru Mostečanky, české šampionky z předchozích tří sezon, zkorigovaly skóre.

Trenér Baníku Peter Dávid uznal, že vyhrálo lepší mužstvo. Jeho kolegyně na slávistické lavičce Petra Vítková ocenila, že její svěřenkyně nepolevily. "Zápas byl dost tvrdý, ale taková finále prostě jsou. Máme před sebou ještě jeden důležitý krok, nebude to jednoduché," uvedla.

Pro Baník Most to bylo poslední utkání v domácí hale. Pokud by slávistky první finálový mečbol neproměnily, hrál by se rozhodující zápas v neděli 22. května znovu v Praze.