Evropská a Konferenční liga UEFA

Slavia oplatila Mostu porážku z poháru a vyhoupla se do čela interligy

Den před Silvestrem prohrály házenkářky Slavie s Mostem ve finále domácího poháru o devět branek. Tentokráte zvládly Pražanky odvetu v československé interlize. Oslabený Most porazily v dramatickém duelu o jediný gól.

Souboj nejlepších dvou českých týmů v interlize rozhodla Veronika Galušková. Dvě sekundy před koncem vstřelila obhájkyním titulu z Mostu vítězný gól na konečných 27:26, celkem v předehrávce 13. kola skórovala dvanáctkrát. Pražanky tak vystřídaly soupeřky v čele tabulky.

Most vedl v poločase o gól 16:15 a v průběhu vyrovnané bitvy až o tři branky. Ještě v 55. minutě měli Černí andělé mírný náskok 26:25, Slavii však poté podržela brankářka Hillebrandová a domácí házenkářky vývoj otočily.

"Jsem velmi ráda, že jsme vyhrály. Zaslouženě. Dokázaly jsme to týmovým výkonem. Samy sobě jsme ukázaly, že i na takové soupeře jako Most máme," uvedla pivotka Alena Šetelíková, autorka pěti branek.