Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

S Jíchou jsou v Kielu spokojení. Kouč německého mistra prodloužil do roku 2023

Přestože měla bývalé opoře házenkářské reprezentace vypršet smlouva až příští rok, přišlo dřívější prodloužení. Filip Jícha v loňské předčasně ukončené sezoně získal s Kielem německý titul a nyní bundesligový celek vyjádřil svou spokojenost tím, že s ním prodloužil smlouvu až do roku 2023.

Kouč Kielu Filip Jícha
zdroj: ČTK/PA/PIXSELL autor: Igor Kralj

"Mám velkou radost z toho, že jsem dostal možnost pracovat s tímto týmem ještě o dvě sezony déle," uvedl Jícha na předsezonní tiskové konferenci.

Nejlepší házenkář světa za rok 2010 dovedl svůj bývalý klub Kiel v první sezoně v roli hlavního kouče k německému titulu. Ročník se sice kvůli koronavirové pandemii nedohrál, ale vedení Bundesligy vyhlásilo Kiel mistrem. Osmatřicetiletý Jícha, jenž v letech 2008–2015 sbíral v dresu THW úspěchy i jako hráč, navíc získal ocenění pro nejlepšího trenéra ligy.

O cílech před novou sezonou Jícha mluvit nechtěl. "To musejí říct jiní. Já se nechci odchýlit od každodenní práce a o něčem snít. Tuhle energii nechci promarnit," uvedl Jícha, mezi jehož svěřence bude i v příští sezoně patřit opora defenzivy české reprezentace Pavel Horák.

Kiel už rozehrál nový ročník Ligy mistrů a v sobotu ho čeká utkání o Superpohár proti týmu Flensburg-Handewitt. Bundesligu zahájí v neděli 4. října.

Vedle Jíchy budou od nové sezony v německé lize, jež je považována za nejlepší házenkářskou soutěž světa, působit ještě další dva čeští trenéři. Alois Mráz povede nováčka Coburg a reprezentační kouč Daniel Kubeš tým Nordhorn-Lingen.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy