Následuje
Branky, body, vteřiny

Ruské házenkářky zkompletovaly na MS zlatý hattrick

Nan-ťing (Čína) - Ruské házenkářky získaly potřetí za sebou titul mistryň světa. Ve finále šampionátu v čínském Nan-ťingu dnes porazily Francii 25:22. Bronzové medaile patří Norkám. Rusky byly ve finále počtvrté od rozdělení Sovětského svazu a stejně jako v letech 2001, 2005 a 2007 vybojovaly titul. Svěřenkyně přísného trenéra Jevgenije Trefilova přezdívaného "Ruský medvěd" vedly o tři branky už v poločase. Po přestávce si vedení pohlídaly.

Nejlepší střelkyní vítězek byla s osmi góly Jelena Dimitrijevová, v poraženém týmu měla stejnou bilanci Mariama Signateová. Francouzky neuspěly v boji o svůj druhý titul po šest let starém triumfu. Třikrát za sebou dokázaly v minulosti vyhrál MS pouze házenkářky Sovětského svazu v letech 1982, 1986 a 1990.

V semifinále Rusky vyřadily olympijské vítězky Norky, které dnes porazily v zápase o třetí místo Španělsko 31:26. Zápas byl reprízou loňského finále mistrovství Evropy a znovu se radovaly z vítězství norské hráčky. Oproti minulému světovému šampionátu si o jednu příčku pohoršily. Z posledních sedmi MS mají Seveřanky výbornou bilanci jedné zlaté, tří stříbrných a jedné bronzové medaile.

Český tým na šampionátu potřetí za sebou chyběl. Příští mistrovství světa
uspořádá v roce 2011 Brazílie.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy