58. Rally Šumava Klatovy

Rumunky si poradily i s Němkami. Češky mohou být klidnější

České házenkářky si přece jen mohou oddychnout. Proti favorizovaným Norkám nemusí životně vyhrát, aby setrvaly v naději na postup. Rumunky totiž po výhře nad svěřenkami Jana Bašného přehrály s přehledem i Němky 29:24. Mají jistotu prvního místa ve skupině, střelecky zářila Elia Julia Buceschiová s jedenácti trefami.

Radost rumunských házenkářek na ME
zdroj: Český svaz házené autor: Robert Grim

Češky k postupu musí porazit Norky nebo Němky. Pokud se jim to povede už proti Norkám, překvapivě vyřadí úřadující evropské šampionky z turnaje.

Rumunky stejně jako proti českému výběru dobře vstoupily do utkání a vedly dlouho o čtyři branky, ve druhém poločase i o osm. Němkám se nedařilo v útoku tak, jako proti Norkám, které překvapivě porazily 33:32. S Rumunkami padly 24:29.

Opět zářila střední spojka Buceschiová, která nasázela jedenáct gólů. Nejlepší hráčka světa Cristina Neaguová tentokrát dala pět branek, všechny v první půli. Celkově už nastřílela 206 branek na Euru, což z ní dělá nejlepší střelkyni v historii evropských šampionátů.