Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Přípravný duel s Chorvatkami českým házenkářkám nevyšel

České házenkářky prohrály na úvod přípravného turnaje v Chorvatsku s domácím výběrem 24:30. Češky se v Poreči ještě utkají v sobotu se Slovinskem a v neděli s Rakouskem.

Ženská házenkářská reprezentace
zdroj: chf.cz autor: Alžběta Vejrostová

Českému týmu utekl hned úvod a v 10. minutě prohrávaly 1:6. Opakovaně se sice přiblížily na dvoubrankový rozdíl, naposledy ale krátce před poločasem (13:15), načež se domácím vzápětí povedla čtyřbranková šňůra.

"Špatné byly v našem podání začátky obou poločasů. Nám se pak vždycky podařilo dotáhnout na rozdíl dvou tří gólů, ale bohužel byly obě fáze stejné - lépe jsme bránili, ale zahodili jsme vyložené šance, takže se nám nepodařilo vrátit na remízu nebo jeden gól," řekl Bašný.

"Ale byly tam i pozitivní věci, dobré fáze v obraně i v útoku, bohužel jsme nedokázali tuto kvalitu hry držet celý zápas. Měli jsme tam hodně hluchých míst," dodal.

Šesti góly se blýskly Michaela Hrbková a Markéta Jeřábková, ve vyrovnanějším domácím týmu byla stejně úspěšná Stela Posavecová.

Croatia Cup je pro národní tým první akcí kalendářního roku a zároveň generálkou na červnové play-off kvalifikace mistrovství světa proti Černé Hoře.

Český celek na turnaji postrádá hlavní oporu a kapitánku Ivetu Luzumovou či pivotku Alenu Šetelíkovou.

Přípravný turnaj házenkářek v Poreči (Chorvatsko):

Chorvatsko - ČR 30:24 (17:13), Rakousko - Slovinsko 23:23 (10:13).

Sestava branky ČR: Satrapová, Kudláčková, Mučková - Knedlíková, Kovářová, Konečná 1, Mika 1, Kvašová, Kordovská 2, Hrbková 6/1, Andrýsková, Hurychová 4, Šustková 2, Marčíková, Zachová 1, Jeřábková 6, Malá. Trenér: Bašný.

Nejvíce branek Chorvatska: S. Posavecová 6, O. Posavecová 5/3, Zadravecová 4.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy