Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Pilsner Dragons CUP

Postup v Evropě slaví tři české týmy. Do 3. kola jdou házenkáři Karviné, Plzně a Dukly

Házenkáři Plzně zlikvidovali v odvetě 2. kola Evropského poháru proti lotyšskému celku Dobeles Tenax třígólové manko z prvního duelu a po výhře 29:25 postoupili. Z pětice českých týmů se tak do 3. kola dostaly tři, už v sobotu se to podařilo mistrovské Karviné a pražské Dukle.

Oba duely mezi českým a lotyšským vicemistrem se hrály v Plzni a Talent tým v sobotu nečekaně podlehl 28:31. Většinu času v dnešní odvetě Západočeši vedli, ale nedokázali soupeři odskočit do výraznějšího náskoku, jenž by jim dodal klid do koncovky. O výhře s potřebným skóre tak rozhodli až v závěru brankami Jakub Douda a Martin Říha.

Karviná s Duklou založily na postup minulý víkend výhrami na hřištích soupeřů. Karviná porazila kosovský celek Rahoveci i podruhé (32:29), Dukle po vítězství 36:31 na půdě lucemburského Esche stačila v odvetě v Kutné Hoře k postupu i porážka 30:32.

Se soutěží se rozloučily Nové Veselí a Zubří. Sokol prohrál dvakrát o dva góly s chorvatským celkem HRK Gorica, Valaši utrpěli dvě vysoké porážky s favorizovaným norským vicemistrem Arendalem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články