Česko - Rakousko

Postup je daleko. Zubří podlehlo na úvod čtvrtfinále Evropského poháru s Velenje o pět gólů

Házenkáři Zubří podlehli v úvodním čtvrtfinále Evropského poháru na domácí palubovce favorizovanému Velenje 26:31 a postup se jim vzdálil. Odveta se hraje ve Slovinsku za týden.

Zubří nestačilo na Velenje

Zubří sehrálo s Velenje, které ještě před třemi lety nastupovalo v Lize mistrů, vyrovnaný první poločas (15:15). Po přestávce ale svěřenci trenéra Michala Tonara deset minut neskórovali a hosté získali rozhodující náskok.

Devět gólů si připsal Lukáš Mořkovský, na jehož střelecký výkon ale jeho spoluhráči nenavázali. Druhý nejlepší střelec Lukáš Hybner se trefil třikrát.

Zuberští hrají v pohárové Evropě po devíti letech. Za sebou mají pouze odehrané osmifinále s Považskou Bystricí, v předchozích dvou kolech postoupili bez boje. Velenje naopak absolvovalo kompletní porci tří dvojzápasů a dnes si připsalo v soutěži sedmou výhru.