Následuje
Studio fotbal - Extra

Porubě se ve Španělsku nepovedlo napravit si renomé. Prohrála o 17 bodů

Házenkářky Poruby před odvetou Vyzývacího poháru věděly, že jejich šance na postup je ryze teoretická. Nepodařilo se jim ale ani spravit dojem z domácího duelu, jejž prohrály minulou sobotu 19:32. V Katalánsku proti Granollers dobře odstartovaly, ale poté přestaly stíhat a padly 23:40. Do čtvrtfinále tak postupuje soupeř.

Utkání Poruba – Granollers
zdroj: Instagram - Balonmano Granollers

Dnešní zápas v Katalánsku byl vyrovnaný zhruba do 25. minuty. V posledních pěti minutách první půle ale hráčky Poruby technickými chybami a nepřesnostmi v útoku umožnily domácímu celku šňůru 7:1 a Španělky si už vedení pohlídaly.

Poruba před odvetou ve Španělsku

"V závěru poločasu jsme doslova zahodili 3-4 vyložené šance a tím nám soupeř utekl na rozdíl šesti branek. Ve druhém poločase se obraz hry už moc nezměnil. Měli jsme dost neproduktivní střelbu, kterou brankářka soupeřek pochytala, a následně nás domácí tým trestal z rychlých protiútoků," uvedl na klubovém webu trenér Poruby Dušan Daniš.

"Mrzí nás to, určitě umíme zahrát lépe, ale celkově si myslím, že tohle je pro nás další cenná zkušenost, ze které je třeba si vzít co nejvíce," dodala brankářka čtvrtého týmu interligové tabulky Lenka Roháčková.

Vyzývací pohár házenkářek - odveta osmifinále:

Granollers - Sokol Poruba 40:23 (16:10)
Nejvíce branek: Vegueová 7/1, Prelchiová a Lepéreová po 6 - Konečná 5, Polášková 5/3, Mýlková, Smetková a Desortová po 3. První zápas 32:19, postoupil Granollers.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy