Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP v short tracku Drážďany

Portugalci rozebrali Maďary a vyhráli skupinu. Švédové nasázeli neskutečných 47 gólů

Nakonec měli poslední slovo. Nejatraktivnější základní skupinu mistrovství světa v házené ovládli Portugalci a vyfoukli primát Maďarům. V zápase naprosto dominovali a zvítězili 27:20. Zápas o důležité body do osmifinálové skupiny zvládli také "Les bleus". Francouzi měli celé utkání se Slovinci pod kontrolou a přehráli je 35:31. V další fázi nebudou chybět ani Islanďané, kteří nezaváhali s Korejci. Švédové deklasovali Uruguayce 47:12. Dál jdou i domácí Poláci. Všechny zápasy MS v házené sledujte na ČT sport a ČT sport Plus.

Portugalci prohráli úvodní duel s Islandem, ale poté svůj výkon zvedli a korunovali proti Maďarům. Byli živější, proměňovali šance a podržel je výborně chytající Miguel Ferreira. Zneškodnil 15 střel, deptal soupeře a úspěšnost zákroků se mu vyšplhala na 45 procent.

Island po prohře s Maďary ve skupině v Kristianstadu zjednal nápravu, když přehrál jasně Korejce 38:25 a se dvěma body postupuje dál. Portugalci skupinu ovládli o skóre.

Stoprocentní Francouzi a matní Poláci

Francouzi opět postrádali hvězdnou spojku Diku Mema, ale vůbec jim to nevadilo. S přehledem ho zastoupil Nedim Remili, který proměnil sedm z osmi střel a s úspěšností 88 procent střelby přispěl k vítězství 35:31. Favorité většinu zápasu kontrolovali v relativně klidném vedení tří a více branek. Slovinci jdou také dál.

Třetím postupujícím do party ze skupiny B jsou domácí Poláci. Sice zdolali Saúdskou Arábii 27:24, ale do další fáze jdou bez bodu a jejich výkon má k ideálu daleko. Spolehnout se mohou pouze na Arkadiusze Moryta, jenž se prosadil devíti góly.

Dva body navíc budou mít do osmifinále Černohorci, kteří poprvé v historii postoupili ze základní skupiny MS. Dvanácti brankami se blýskl Miloš Vujovič, který měl velký podíl na vítězství proti Chile 35:33. Jeho tým jde dál, jihoamerický tým skončil ve skupině A bez bodu. Bez ztráty bodu jsou Španělé, kteří jasně přehráli Írán 35:22.

Brazílie se s překvapením šampionátu Kapverdami trochu nadřela, ale zvítězila 30:28. Oba celky ze skupiny C postupují. Další hostitel – Švédové – v tréninkovém tempu deklasoval Uruguay. Deset tref zaznamenal Hampus Wanne, jedenáct Eric Johansson.

MS házenkářů v Polsku a Švédsku:

Skupina A (Krakov):

Černá Hora - Chile 35:33 (20:18), Írán - Španělsko 22:35 (11:21).

Skupina B (Katovice):

Slovinsko - Francie 31:35 (14:16), Polsko - Saúdská Arábie 27:24 (13:12).

Skupina C (Göteborg):

Brazílie - Kapverdy 30:28 (17:15), Uruguay - Švédsko 12:47 (8:25).

Skupina D (Kristianstad):

Jižní Korea - Island 25:38 (13:19), Portugalsko - Maďarsko 27:20 (16:9). 

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články