Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL moment dne

Pomohla reprezentaci na MS, ale hrát ho nebude. Hrbková ve 33 letech končí kariéru

Před měsícem pomohla českým házenkářkám postoupit na mistrovství světa, v prosinci už jej bude sledovat jen jako divačka. Dlouholetá reprezentantka Michaela Hrbková se rozhodla ve 33 letech ukončit kariéru. V Německu, kde byla v roce 2017 vyhlášena nejlepší hráčkou Bundesligy, ještě nyní s klubem Göppingen bojuje o záchranu.

Michaela Hrbková
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Michael Schmid

"Házená mi bude chybět, ale nejde to natahovat donekonečna," řekla rodačka z Olomouce, která vedle mateřského města hrála za Porubu, Lokomotivu Záhřeb a s roční přestávkou v maďarském Siófoku působí šestým rokem v Göppingenu. V národním týmu odehrála 151 zápasů a nastřílela více než čtyři stovky branek (406).

O konci kariéry přemýšlela už loni. "Pak přišla korona a já jsem nechtěla takhle divně končit. V březnu a se zrušenou sezonou. Řekla jsem si, že rok ještě zvládnu. Letos mi končí smlouva, a tak už jsem od začátku sezony byla rozhodnutá, že ji už neprodloužím a je to moje poslední sezona," řekla.

Házenou hraje od deseti let a těší se na jiné věci než tréninkovou rutinu. "Cítím, že už mám věk na to, abych řekla: končím. Už není jednoduché vstávat den po zápase rozlámaná. Všechno jednou končí a já jsem se rozhodla, že to ukončím teď," dodala.

V Německu zůstane, i když jí chybí rodina. "Na návrat to nevidím. Kdybych se vracela, určitě bych zakotvila v Olomouci, a pokud by byla ještě možnost se někde pohnout a zahrát si házenou, tak bych ji využila. Ale teď mám zázemí, přítele i práci v Německu. Nedokážu říct, že se k házené třeba na nižší úrovni už nikdy nevrátím, ale teď potřebuju trochu odstup, odpočinout si a zregenerovat," dodala.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy