Lyžování ČR 2024

Po prvním zápase mají blíže k Českému poháru házenkáři Dukly

Jičín - Házenkáři pražské Dukly mají po prvním finálovém utkání blíž k zisku Českého poháru. Hosté v Jičíně zvítězili 26:25 a v sobotu od 16:30 budou v domácím prostředí haly v Ruzyni hájit těsný náskok.

Házenkáři Dukly
zdroj: ČTK autor: Földeši Miroslav

Dukle vyšel úvod, za stavu 2:5 ale Jičín odpověděl pětibrankovou sérií a až téměř do závěru poločasu si udržoval vedení. Do kabin ale nakonec šli s minimálním náskokem Pražané a po změně stran přidali další čtyři góly.

Jičín dotahoval, v 59. minutě Hlava po rychlé akci srovnal na 25:25, ale poslední slovo měl hostující Polášek. Jičín hrál finále poháru i loni, tehdy v něm podlehl Hranicím. Východočeši si však poté spravili chuť ziskem mistrovského titulu.

Sestřih a ohlasy utkání Jičín - Dukla Praha

Finále Českého poháru házenkářů - první zápas:

Jičín - Dukla Praha 25:26 (12:13) Nejvíce branek: Čurda 6, Kvasnička a Hlava po 4 - Polášek 6, Rams 5/3, Šůstek 5. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 570.