Následuje
BasketManie

Plzeňští házenkáři porazili Lovosice a vedou extraligu

Plzeň - Házenkáři Plzně porazili v utkání o první místo v extraligové tabulce Lovosice. Nad soupeřem, kterého zdolali i v květnovém finále minulého ročníku, doma v předehrávce sedmého kola zvítězili 36:28 a vedou o bod před Duklou a Hranicemi. Osmi góly přispěl k výhře Západočechů Petr Vinkelhöfer.

Utkání Plzeň - Lovosice
zdroj: ČTK autor: Pavel Němeček

Trenér vítězů Martin Šetlík se ale po utkání zlobil, že jeho tým mohl rozhodnout už mnohem dříve. "V první části jsme Lovosice zbytečně vraceli do utkání našimi technickými chybami a neproměněnými šancemi. Nicméně nakonec vítězství o osm branek beru, navíc jsme v zápase mohli prostřídat celou sestavu," uvedl.

Jeho lovosický protějšek Vladimír Šuma souhlasil, že utkání rozhodl začátek druhého poločasu. "Udělali jsme spoustu chyb na naší levé straně obranné části, nejhrubší chyby. Navíc když jsme prohrávali o čtyři pět branek, tak jsme se snažili rychle zakončovat, z čehož vyplynulo osm technických chyb v přihrávkách na pivota," konstatoval Šuma, jehož celek je v tabulce s dvoubodovou ztrátou na Plzeň pátý.

Plzeň - Lovosice 36:28 (16:14)

Nejvíce branek: Vinkelhöfer 8/2, M. Škvařil a M. Tonar po 5 - Bouček 8/1, Malý 6, Landa 5.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy