Magazín UEFA

Plzeňští házenkáři hladce vyhráli v Přerově a jsou opět první

Praha  Plzeňští házenkáři se znovu vrátili do čela extraligové tabulky, odkud je po sobotním programu 13. kola nakrátko sesadilo Zubří. Obhájci titulu zvítězili 30:19 v hale posledního Přerova a díky lepšímu skóre jsou první. Dukla, která postoupila do osmifinále Vyzývacího poháru, nastoupí v Hranicích až ve středu.

Radost házenkářů Plzně
zdroj: ČTK autor: Ladislav Adámek

Přerov v extralize ještě nebodoval a proti Plzni nemohl na ukončení série nezdarů pomýšlet. V osmé minutě už Západočeši měli pětigólový náskok, teprve pak domácí poprvé skórovali. Krátce po poločase už mistr vedl 22:9. "Od první minuty jsme měli utkání pod kontrolou. Mohl jsem dát prostor všem hráčům," řekl plzeňský trenér Martin Šetlík na svazovém webu.

Zubří si už během první půle vypracovalo přesvědčivý náskok, karvinští kanonýři se proti domácí obraně jen těžko prosazovali. Ani 11 gólů Veřmiřovského hosty k úspěchu nenasměrovalo. "V dnešním zápase jsme zahráli velmi dobře. Pokud budeme hrát, co se týká taktiky a herní pohody, tak, jak hrajeme, budu spokojený," pochvaloval si trenér Zubří Jiří Kekrt.

Lovosice vyhrály nad Zlínem 34:27, předposlední celek tabulky se však dlouho držel a ještě v úvodu druhé půle vedl. Litovelský nováček doma podlehl Jičínu 20:27. "Jsme hrozně rádi, že jsme konečně venku dokázali zvítězit. Dobře nám pracovala obrana, využívali jsme rychlé protiútoky a hráli ve velké pohodě. Opravdu nás těší, že je to naše venkovní prokletí konečně pryč," oddechl si jičínský kouč Aleš Babák.

Třetí Dukla Praha nastoupí k dohrávce v Hranicích až ve středu a může se na vedoucí duo opět bodově dotáhnout. Brno sesadil ze čtvrtého místa Frýdek-Místek, doma nad ním zvítězil 25:23.

Extraliga házenkářů - 13. kolo:

Přerov - Plzeň 19:30 (8:17)

Nejvíce branek: Pernička 9/1, Valášek a Hradil po 4 - Blecha 6/2, M. Škvařil 5, Kavka 4. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/4. Vyloučení: 2:2. Diváci: 47.

Frýdek-Místek - KP Brno 25:23 (12:7)

Nejvíce branek: Kichner 8/1, Strack 5, Petrovský 4/2 - Hanták 6, Aspridis 5/3, Hubáček 4. Rozhodčí: Točík, Zych. Sedmimetrové hody: 5/3 - 3/3. Vyloučení: 5:6. Diváci: 492.

Lovosice - Zlín 34:27 (17:17)
Nejvíce branek: Kolomazník 8, Jonáš a Hes po 6, Motl 5 - Dujčák 9/2, Doležel a Plšek po 5. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 3/1 - 2/2. Vyloučení: 4:7. Diváci: 450.

Litovel - Jičín 20:27 (7:14)
Nejvíce branek: Šmíd 5, Barabáš a Konšel oba 4/1, Dolák 4 - Tomeš 6, Zeman 5/2, Kubík 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 5/2 - 4/2. Vyloučení: 4:6. Diváci: 480.

Zubří - Karviná 35:27 (20:14)
Nejvíce branek: Reček 9/2, Hrstka 7, Zahradníček 5 - Veřmiřovský 11, Chudoba 7, Hanisch 4. Rozhodčí: Pavlát, Frieser. Sedmimetrové hody: 3/2 - 0. Vyloučení: 3:3. Diváci: 1250.