Touchdown

Plzeň vykročila za postupem v Poháru EHF, na Islandu zvítězila o pět gólů

Z úvodního utkání 1. kola Poháru EHF na Islandu si házenkáři Plzně odvezli pětigólovou výhru. Český mistr porazil Haukar Hafnarfjördur 25:20, sedmi brankami k tomu přispěl Jakub Tonar. Odveta se na západě Čech bude hrát v sobotu 7. září.

Jakub Douda v akci
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

Svěřenci trenéra Michala Tonara brzy získali uklidňující náskok. Po osmnácti minutách vedli 9:3 a kouč si mohl dovolit prostřídat.

Haukar začal po přestávce ztrátu stahovat. Pět minut před koncem snížil na 19:22, nicméně poté zaúřadoval plzeňský gólman Šmíd. Ten nejenže předvedl dva perfektní zákroky, ale navíc vstřelil gól přes celé hřiště do prázdné islandské svatyně a Talent dovedl zápas k vítězství 25:20.

V sobotní domácí odvetě by Plzeňští rádi zpečetili postup do 2. kola, kde by je čekal izraelský Hapoel Ašdod.

Úvodní utkání 1. kola Poháru EHF házenkářů:

Haukar (Isl.) - Plzeň 20:25 (7:13) Nejvíce branek: Baumruk 5, Svavarsson a Jonasson po 3 - J. Tonar 7, Douda 4, Vinkelhöfer 3.

Odveta se hraje v sobotu 7. září v Plzni.