TCL V Repre

Plzeň vyhrála nad Zubřím souboj o lídra extraligy házenkářů

Praha – V domácí hale porazil mistrovský celek Zubří 38:32, utekl valašskému rivalovi o dva body a zároveň mu vrátil porážku z úvodního zápasu sezony v Zubří. Házenkáři KP Brno porazili ve 14. kole poslední Sokol Přerov rozdílem 19 gólů a po domácím zaváhání Dukly Praha, která podlehla A.S.A Lovosice 22:25, ji vystřídali na třetím místě tabulky. Baník Karviná i Ronal Jičín zvítězily v domácích duelech se soupeři ze spodních pater tabulky a zřejmě je definitivně vyřadily z boje o play-off. Litovel nyní ztrácí devět bodů na devátý Jičín. Na osm míst je tak nyní jen devět zájemců.

Radost plzeňského brankáře Radka Motlíka
zdroj: ČTK autor: Ladislav Adámek

Plzeň ve 3. kole prohrála na Moravě 18:23, dnešní odveta jí vyšla výborně. "Důležité bylo zvládnout prostředek, kdy jsme odskočili na čtyři pět branek a pak už si to hlídali. Škoda, že se nepovedlo udržet ten rozdíl deseti branek," řekl kouč vítězů Martin Šetlík.

Domácím ale nevyšel začátek, po 10 minutách prohrávali 4:7. Ve 20. minutě už byl stav srovnaný (10:10) a v závěru poločasu předvedl Talent klíčový trhák. V půli vedli Západočeši o pět branek a náskok navyšovali. Uhájili tak po 14. kole domácí neporazitelnost.

"Prvních dvacet minut jsme hráli dobře a drželi mírné vedení. Pak jsme ale selhali v obraně, znervózněli a udělali několik technických chyb. Dohrávali jsme ve snaze zkorigovat na lichotivý výsledek, ale nepovedlo se," uvedl kouč Zubří Jiří Kekrt.

Po zaváhání Dukly je třetí Brno

Dukla si proti Lovosicím po čtvrtinu utkání udržovala mírné vedení. V 16. minutě hosté poprvé vyrovnali a do konce poločasu se soupeři tahali o vedení. To nakonec získala Dukla, byť o jediný gól. Do druhé půle vstoupili lépe hosté, po čtyřech minutách překlopili skóre na svou stranu a již si ho nenechali vzít. A jejich náskok narostl až na tři branky.

Sestřih utkání Dukla - Lovosice

KP Brno o svém jasném vítězstvím nad Přerovem rozhodlo rychle, v poločase vedlo 20:7. A ve druhém svůj náskok domácí neustále navyšovali až na konečných 19 gólů.

Hranice se sice v utkání s Jičínem ujaly vedení, což ještě zopakovaly v 11. minutě, ale pak už vládli domácí. Do přestávky skóre otočili a vytvořili si pětibrankové vedení. Klíčový okamžik utkání přišel tři minuty po přestávce, kdy Viktor Hastík fauloval Martina Lepieše a dostal červenou kartu. Při následné potyčce byli přímo vyloučeni domácí Vít Šebek a hostující Tomáš Mičkal. Domácí zbytek zápasu ovládli a nakonec zvítězili o osm branek.

Karviná rozhodla o svém vítězství až ve druhém poločase. Do přestávky jí extraligový nováček z Litovle vzdoroval, když ho držel především výjimečný střelec Matěj Konšel, který celkem vstřelil jedenáct branek. V domácím dresu jen o dva góly méně zaznamenal Lubomír Vermiřovský.

14. kolo házenkářské extraligy

Plzeň - Zubří 38:32 (19:14) Nejvíce branek: Vinkelhöfer 11/6, M. Škvařil 8, Linhart 6 - Kašpárek 8, Šíra a Reček po 5, Hrstka 5/4. Rozhodčí: Točík, Zych. Sedmimetrové hody: 8/6 - 6/4. Vyloučení: 5:4. Diváci: 1620.

Dukla Praha - Lovosice 22:25 (12:11) Nejvíce branek: Šůstek 7, Jeníček 4 - Motl 7, Landa 3/2. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/2 - 5/2. Vyloučení: 5:5. Diváci: 300.

Karviná - Litovel 31:24 (15:13) Nejvíce branek: Veřmiřovský 9/2, Chudoba 8/3 - Konšel 11/3, Juříček 4. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/3. Vyloučení: 3:5. Diváci: 425.

KP Brno - Přerov 41:22 (20:7) Nejvíce branek: J. Musil 6, Zima, Dostalík, Mičola, Koubek Weintritt po 4, Aspridis, Kubis po 4/1 - Pernička 8/2, Hradil, Rob, Buček po 7. Rozhodčí: Frieser, Pavlát. Sedmimetrové hody: 5/4 - 3/2. Vyloučení: 4:5. Diváci: 215.

Jičín - Hranice 24:16 (14:9) Nejvíce branek: Zeman 5/3, Klouček 4/3, Bareš 3 - Rachač 3, P. Magrla, Brož, Gřes, Hastík po 2. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 6/6 - 1/1. Vyloučení: 4:6. ČK: 1:3. Diváci: 640.

Zlín - Frýdek-Místek 34:30 (14:15)

Nejvíce branek: Poloz 8, Doležel 7, Kafka 6 - Pomichálek 7, V. Petrovský 7/2, Kichner 6. Rozhodčí: Brůna, Halada. Proměněné sedmimetrové hody: 3:2. Vyloučení: 8:5. Diváci: 750.