Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL moment dne

Plzeň urvala rozhodující páté semifinále. Ve finále půjde na Karvinou

Házenkáři Talentu Plzeň zvládli roli mírného favorita a vyhráli rozhodující páté semifinále nad Duklou Praha 34:31. Ve finále narazí na vítěze základní části Karvinou. Půjde o reprízu posledního finále z roku 2019.

Utkání Plzeň – Dukla Praha
zdroj: Facebook – Talent Plzeň autor: Facebook – Talent Plzeň

Do klíčového boje o postup vstoupila v Plzni lépe Dukla, která si dvěma předchozími výhrami vynutila prodloužení série. Po pěti minutách hry vedla 4:0 a náskok si udržovala do poloviny prvního poločasu. Teprve pak Talent dokázal dotáhnout a ve vyrovnaném boji postupně překlopil skóre ve svůj prospěch.

"Zápas byl hrozně náročný fyzicky i psychicky. Jsem rád, že i když jsme zaspali začátek, dokázali jsme se dostat do zápasu a sílou celého mančaftu jsme to dotáhli do vítězného konce. Milan (Škvařil) měl pár úspěšných ran za sebou, dostal nás zpátky, pomohlo to. Pak už táhl celý mančaft," řekl České televizi Michal Tonar, autor pěti plzeňských branek.

Je nám líto, video expirovalo.
Házenkáři Plzně si zahrají o titul

Karviné stačily v sérii s Lovosicemi čtyři zápasy. Duel o zlato tak bude mít stejné složení jako v posledních dvou dohraných ročnících v letech 2018 a 2019. Série začne za týden. "Uvidíme, kdo bude mít více sil a štěstí. Doufám, že to budeme my," přál si Tonar.

Semifinále play-off házenkářské extraligy mužů - 5. zápas:

Talent tým Plzeňského kraje - Dukla Praha 34:31 (17:15)
Nejvíce branek: Škvařil 10, Šindelář 5, Tonar 5/1 - Klíma 9, Šůstek 7/4, Krušberský 3. Konečný stav série 3:2.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy