Dohráno MOL Cup

Plzeň udolala Zubří až na sedmičky a míří do finále

Dramatičtější vyvrcholení semifinálové série mezi Plzní a Zubří už být nemohlo. Pátý zápas skončil po šedesáti minutách nerozhodně 28:28 a rozhodovaly až sedmimetrové hody. V nich byli úspěšnější Západočeši 5:4 a ve finále je čeká Karviná.

Sedmimetrové rozuzlení série Plzeň - Zubří

Plzeň vyhrála první poločas o gól a vypracovala si pak až tříbrankový náskok, Zubří se ale nevzdalo a dokázalo skóre otočit. V dramatické koncovce poslal hosty v poslední minutě Dušan Palát do vedení 28:27, domácí ale díky osmé trefě Jakuba Doudy vyrovnali a vynutili si rozstřel.

I v něm mělo Zubří k postup blíž, když po čtyřech úspěšných sériích domácí Ondřej Šafránek sedmičku neproměnil. Tomáš Mičkal ale mečbol nevyužil. V další sérii na náhlou smrt začal jako první nejlepší střelec extraligy v dresu Zubří Lukáš Mořkovský, ale brankáře Karla Šmída neprostřelil, postup domácích pak pečetil Douda.

Výsledky play-off házenkářské extraligy mužů

Semifinále:

Talent tým Plzeňského kraje - Zubří 28:28 (15:14), sedmimetrové hody 5:4.

Nejvíce branek: Douda 8/4, Stehlík 7/1, Nejdl 6 - Mořkovský 8/5, Dokoupil 4, Přikryl a Palát 4/1. Konečný stav série 3:2.