Plzeň se v Zubří trápila, ale dramatickou koncovku ustála. Brno dál drží krok s vedoucí Karvinou

Úřadující vicemistři z Plzně v úvodu nového extraligového ročníku dvakrát prohráli a také v 5. kole na palubovce v Zubří neexcelovali, ale nakonec gólem Jakuba Doudy urvali v závěru vítězství 31:30. Brno v přímém souboji o druhé místo přehrálo Lovosice 29:27 a bodově se dotáhlo na vedoucí Karvinou, která rozstřílela Frýdek-Místek 37:23. V duelu nejhorších týmů soutěže se ve Strakonicích dočkali první výhry v sezoně hráči Maloměřic.

Sestřih utkání Zubří – Plzeň

Plzeň předchozí čtyři utkání se Zubřím vyhrála a také tentokrát začala lépe. Ve 14. minutě vedla o pět gólů, jenže moravské mužstvo, které podporovala velmi slušně zaplněná hala, ještě před přestávkou manko dotáhlo a v poločase prohrávalo jen o jednu branku.

Ve druhé půli se skóre přelévalo na jednu i druhou stranu a rozhodnout musel až závěr zápasu, který lépe zvládli hosté. Padesát sekund před koncem se trefil nejlepší střelec Douda, naopak domácí Palát neuspěl.

Brno navázalo na výborný úvod sezony, v němž vyhrálo čtyři zápasy za sebou a jeho sérii ukončila až v minulém kole Plzeň.

O vítězství ve vyrovnaném zápase, v němž měli hosté dlouho navrch, rozhodlo Královo Pole definitivně v poslední pětiminutovce.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 10 góly hostující Pavel Chotěborský, ale Lovce srazilo velké množství technických chyb. Dopustili se 20 oproti pouze čtyřem domácích, které táhl s šesti brankami Luka Vukičevič.

Maloměřice vykročily za první výhrou už v prvním poločase. Postupně si vypracovaly až šestibrankové vedení, ale Strakonice ho dokázaly po přestávce vymazat. Závěr však opět patřil hostům, v jejichž dresu se blýskl jedenácti brankami Jan Mucha.