BBV po 25 letech

Plzeň přišla o šestigólový náskok, v Hranicích ale nakonec udržela neporazitelnost

Suverén dál vládne extralize. Plzeňští házenkáři vyhráli i šestý zápas, v Hranicích zvítězili 33:29. Obhájce titulu se ale na udržení stoprocentní bilance nadřel, poté co ve druhém poločase ztratil šestibrankový náskok.

Domácí prohráli první poločas 14:19 a dostali i první gól po změně stran, pak ale pod vedením nejlepšího střelce zápasu Petra Magrly, autora devíti gólů, začali manko stahovat. V 48. minutě vyrovnal Michal Indrák na 25:25. Favorizovaní Západočeši ale obrat nepřipustili a třemi góly za sebou se znovu nasměrovali k vítězství.

Dukla bezpečně uhájila druhé místo po výhře 38:22 nad Frýdkem-Místkem. Pražané už v prvním poločase nastříleli 22 gólů, soupeř na to potřeboval celý zápas.

Vicemistrovská Karviná snadno zvítězila v hale nováčka Maloměřic 33:19 a Zubří potvrdilo roli favorita v Jičíně (32:24). Oba celky nadále ztrácejí na Duklu bod.