Následuje
SP Slovinsko

Plzeň i podruhé doma smetla Hranice a je krok od finále

Plzeň - Házenkáři Plzně zvítězili i ve druhém domácím semifinálovém utkání nad Hranicemi a v sérii hrané na tři vítězství mají blízko k postupu do finále. Talent napodobil sobotní drtivou výhru a i v druhém duelu zvítězil o více než 10 branek, tentokrát 33:21.

Fanoušci házenkářů Plzně
zdroj: ČTK autor: Pavel Němeček

Plzeň vyhrála poslední dva ročníky extraligy a v letošním play-off zatím neklopýtla. Ve čtvrtfinálové sérii vyřadila Lovosice 3:0 a po dnešku má blízko k ukončení série s Hranicemi. Dvojciferným rozdílem vedla už ve 39. minutě.

"Mělo to podobný průběh jako v sobotu. V poločase jsme vedli o čtyři branky a hned na začátku druhé půle se nám podařilo dostat do trháku. Mohli jsme pak zapojit i další hráče z lavičky," řekl plzeňský kouč Martin Šetlík.

"Velmi dobře nám funguje obrana ve spolupráci s brankářem i postupný útok. Góly Petra Linharta jsou také ve hře hodně znát," chválil.

Trenér Hranic Libor Hrabal byl ke svému týmu hodně kritický. "Plzeň je teď v ohromné formě, výborně jim fungují spojky a mají tlak. Z toho těží i křídla. My jsme takový tlak nedokázali vytvořit, proto jsme také dali jen 21 gólů. Z naší strany tam bylo i velké množství technických chyb, řada z nich úplně stupidních na tým hrající semifinále," zlobil se.

"Doufáme, že se doma zlepšíme s podporou diváků, ale těch věcí na zlepšení je tolik, že nám na to týden asi stačit nebude."

Hlavní zprávy