Absa Cape Epic

Písek dlouho Most stíhal, Baník si ale vedení v lize pohlídal

Po důstojném vypadnutí z Ligy mistryň se hráčky Baníku Most mohou koncentrovat na česko-slovenskou ligu. V jejím 12. kole zvládly přehrát šestý Písek 36:25, třebaže se Jihočešky dlouho držely na dostřel. V MOL Lize zvládlo vyhrát prvních pět celků, jimiž jsou Michalovce, Poruba, Olomouc a Šala. V tabulce k žádným velkým skokům nedošlo.

Mostečanky děkují divákům
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Hráčky Mostu si v prvním poločase sice vypracovaly šestibrankový náskok (8:2), ale ještě necelou čtvrthodinu před koncem vedly jen 24:22. Pak se jim ale během sedmi minut povedla osmigólová šňůra.

"Konečný výsledek úplně neodpovídá průběhu utkání, výrazněji jsme na palubovce dominovali až zhruba v posledních patnácti minutách," uvedl na klubovém webu mostecký trenér Jiří Tancoš. "Možná byl z naší strany trochu znát určitý respekt. Konec první půle se nám nepovedl, druhý poločas už byl výrazně lepší," dodal.

Černí andělé hráli téměř celý zápas osobní obranu na nejlepší střelkyni soutěže Hanu Kvášovou, přesto jim dala osm branek. V dresu Baníku nastřílela jen o gól méně Jana Šustková.

MOL interliga házenkářek - 12. kolo:

Písek - Most 25:36 (13:15)
Nejvíce branek: Kvášová 8/1, Hauserová 4, Michková a Pešková po 3, Součková 3/1 - Šustková 7, Borovská 5, Maňáková a Zachová po 4, A. Kostelná 4/1.

Veselí nad Moravou - Michalovce 25:30 (10:17) Nejvíce branek: Kučerová 9/1, Pastrová 8/1 - Wollingerová 7/5, Radovičová 6, Holejová 5.

Olomouc - Hodonín 25:23 (17:12)
Nejvíce branek: Závišková 9/1, Jansová 5, Patrnčiaková 5/1 - Kalinová 8/2, Cholevová 6, Poláchová a Pospíšilová po 3.

Poruba - Hlohovec 38:26 (18:12)
Nejvíce bodů: Desortová 10/3, Smetková 8, Andrýsková 7 - Demajová 8/3, Tulipánová 7/1, Skaličanová a Czuczorová po 4.

Dunajská Streda - Prešov 29:28 (15:14).