Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Opora házenkářek Jeřábková je po zranění opět v nominaci, její start ale jistý není

Po zimní operaci kolena je zpět. Jedna z nejvýraznějších postav reprezentace Markéta Jeřábková byla zařazena do nominace českých házenkářek na závěrečné dva zápasy kvalifikace mistrovství Evropy. Její start v utkáních na Islandu a doma se Slovinskem je ale momentálně nejistý.

Markéta Jeřábková
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Carl Sandin

Jeřábková týmu chyběla v březnovém dvojzápase s Dánskem, ale její stav se postupně zlepšuje. Trenér Jan Bašný ji tak mohl povolat na první blok přípravy před závěrem kvalifikace, který zahájí část týmu ve čtvrtek v Klínech na Mostecku. Legionářky se připojí v neděli.

"Markéta se s týmem zúčastní té první neházenkářské části přípravy, dál se uvidí," uvedl Bašný a dodal, že o startu Jeřábkové v zápasech zatím není rozhodnuto. 

V nominaci je i další uzdravená hráčka Kamila Kordovská, byť se původně předpokládalo, že bude scházet. Naopak kvůli zranění chybí jedna z hlavních opor Jana Knedlíková a mimo hru bude i Michaela Kolářová.

"Další zranění hráčky nehlásily, všechny by měly být v pořádku a přijedou podle plánu," řekl Bašný, jehož tým v neděli odehraje přípravné utkání proti dorosteneckému celku Lovosic, aby se dostal do zápasového rytmu.

Reprezentantky, které v prosinci obsadily osmé místo na mistrovství světa, se nejprve 30. května utkají v Reykjavíku s Islandem a 3. června nastoupí proti Slovinsku v Mostě. Po čtyřech zápasech šestidílné kvalifikace jsou Češky ve čtyřčlenné skupině třetí bod za druhým Slovinskem. Na závěrečný turnaj postoupí z každé skupiny dva týmy, které doplní nejlepší celek z třetích míst.

Nominace:

Brankářky: Petra Kudláčková, Dominika Müllnerová, Lucie Satrapová.

Pivotky: Michaela Konečná, Alena Šetelíková, Petra Adámková.

Spojky: Markéta Jeřábková, Jana Šustková, Kamila Kordovská, Sára Kovářová, Veronika Galušková, Michael Hrbková, Helena Ryšánková, Petra Maňáková, Šárka Marčíková, Iveta Luzumová.

Křídla: Kristýna Salčáková, Veronika Dvořáková, Veronika Malá, Dominika Zachová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy