EP Benátky nad Jizerou

Olomouc marně dotahovala Slavii, výhru Veselí nad Zlínem řídila Olšovská

V desátém kole házenkářské interligy se na domácí palubovce dařilo pouze Veselí na Moravě, které zdolalo Zlín. Venku zvítězily házenkářky Slavie, Poruby i Prešova. Nejlepší střelkyní kola byla Olšovská z Veselí, která se hlavní měrou podílela na jasné výhře 32:24. Tabulku vede Most, čtvrtá Slavia se bodově dotáhla na Michalovce a Šaľu.

Házená žen
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Olomouc začala před domácím publikem lépe, Slavia ale její nástup brzy zastavila a v 18. minutě vedla o tři branky. Skóre se dál přelévalo a poločas skončil nerozhodně 14:14. Druhá půle vyšla lépe Pražankám, přestože ještě prohospodařily čtyřbrankový náskok, když osm minut nedaly gól.

Olomouc znovu vyrovnala, koncovka od 51. minuty ale patřila svěřenkyním trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky. Nejlepší střelkyní Slavie byla s osmi góly Alena Šetelíková, o jednu branku méně dala Veronika Galušková.

Venku vyhrála také Poruba, která si poradila s Pískem 26:20. Vítězky táhlo trio Kostelná, Minarčíková, Rechtorisová, které se postaraly o 14 gólů. Házenkářky Prešova pak zvítězily v Trenčíně 28:26. Doma tak zvítězilo jen Veselí nad Moravou, které se postaralo o vysoké vítězství 32:24 zejména díky Olšovské, která zaznamenala 12 branek.

Interliga házenkářek - 10. kolo:

Písek - Poruba 20:26 (9:12) Nejvíce branek: Königová 6, Boorová 4, Novotná 3 - Kostelná 6/2, Minarčíková a Rechtorisová po 4.

Veselí nad Moravou - Zlín 32:24 (17:15) Nejvíce branek: Olšovská 12/4, Šustková 9, Slováková 4 - Kříčková 5, Očadlíková a Kolářová po 4.

Olomouc - Slavia Praha 24:25 (14:14) Nejvíce branek: Trumpešová a Jansová po 4, T. Fryčáková, V. Fryčáková a Kubáčková po 3 - Šetelíková 8, Galušková 7, Novotná 4.

Trenčín - Prešov 26:28 (15:14).