Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Odveta v plné síle. Házenkáři jdou vstříc postupu na ME

Nedělní zdařilá odveta by po domácím triumfu nad islandskými házenkáři pro český výběr znamenala zaručenou oslavu z postupu na evropský šampionát. A přestože čeští reprezentanti nečekají v Reykjavíku nic lehkého, už pod taktovkou trenéra Xaviera Sabatého si chtějí vybojovat dva body. Španělský kouč se k týmu na Islandu připojil až v sobotu, neboť musel být po středečním utkání hospitalizován v brněnské nemocnici. V jeho tréninkovém plánu však pokračovali Jan Běloch i Jan Filip, a tým by tak měl být připravený.

Je nám líto, video expirovalo.
K házenkářům se už připojil i trenér Sabaté

Sabaté byl hospitalizován kvůli chronickým problémům, jeho potíže ale český svaz blíže nespecifikoval. Realizační tým narychlo doplnil bývalý trenér reprezentace Jan Filip, který se vrátil k národnímu celku po více než dvou letech. Na Island odcestoval také jeden ze současných Sabatého asistentů Jan Běloch, jenž měl původně zůstat v Česku.

"Xavi nám po zápase řekl, že má jeden problém, a musel do nemocnice. Naštěstí už je na tom nyní dobře a v pátek dopoledne opustil nemocnici," řekl španělský asistent trenéra Josep Espar Moya.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání ČR - Island

"S přípravou týmu nám pomohli Jan Běloch a Jan Filip. Pokračujeme se stejným plánem, jaký jsme měli, jsme v kontaktu s Xavim. Věřím, že zítra už bude s námi. Tým bude stoprocentně připraven a dá do zápasu vše," dodal spolupracovník Sabatého, s nímž převzali českou reprezentaci vloni na konci února.

Češi si v Reykjavíku mohou zajistit postup na ME

Národní tým ve středu v Brně nad Islandem překvapivě zvítězil 22:17, vyhrál i třetí zápas kvalifikace a po polovině čtyřčlenné skupiny zůstal stoprocentní. Češi mají na prvním místě tabulky dvoubodový náskok na severského favorita a na dosah účast na mistrovství Evropy.

Na šampionát v příštím roce v Německu postoupí z každé čtyřčlenné skupiny dva týmy a doplní je čtveřice nejlepších mužstev z třetích míst. Český celek má téměř jisté, že se vejde minimálně mezi postupující z třetích příček. Definitivu účasti na závěrečném turnaji dá Sabatého výběru bez ohledu na další výsledky nedělní výhra, remíza by mu zajistila postup v případě, že Estonsko nezvítězí v Izraeli. Kvalifikace vyvrcholí na konci dubna.

Je nám líto, video expirovalo.
Parádní český gól do sítě Islandu

Island na rozdíl od českého týmu nechyběl na lednovém mistrovství světa, kde obsadil 12. místo. Na posledním Euru před rokem skončil šestý. "Islanďané asi budou nahecovaní, protože si asi mysleli, že si k nám přijeli pro dva body. Takže myslím, že to bude velice tvrdá odveta. Ale my se tam pojedeme poprat o dva body," řekl český brankář Tomáš Mrkva, který měl ve středu úspěšnost zákroků na 45 procentech. Národní tým ve třech utkáních skupiny inkasoval jen 59 branek a má vůbec nejlepší obranu celé kvalifikace.

Český celek se probojoval na sedm z posledních osmi mistrovství Evropy, naposledy na závěrečném turnaji vloni v lednu nepostoupil v Bratislavě ze základní skupiny. Šampionát v Německu se uskuteční od 10. do 28. ledna příštího roku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články