Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jižní Korea - Rusko

Odložme házenkářský šampionát, žádá Jícha

Házenkářské mistrovství světa v Egyptě by se mělo odložit, říká někdejší lídr české reprezentace Filip Jícha. Nynější kouč německého Kielu navrhuje odklad o rok. Nevěří nicméně, že by byl šampionát skutečně přeložen na pozdější termín.

Kouč Kielu Filip Jícha
zdroj: ČTK/PA/PIXSELL autor: Igor Kralj

Osmatřicetiletý rodák z Plzně Jícha ukončil kariéru před třemi lety. V roce 2010 získal ocenění pro nejlepšího házenkáře světa a nyní vede v prestižní německé lize Kiel, v jehož dresu sbíral trofeje jako hráč.

"Ano, mistrovství světa v Egyptě by byla skutečně ohromná věc. Ale prosím o rok později! Odložení o rok po vzoru olympijských her by bylo optimálním řešením," řekl v rozhovoru pro deník Kieler Nachrichten Jícha, jenž s českou reprezentací startoval na třech světových a pěti evropských šampionátech.

Je přesvědčený o tom, že házená velké události jako mistrovství světa i Evropy potřebuje, ale v současné situaci je vhodné najít rovnováhu. "Jak mám synovi vysvětlit, že se nesmí setkávat s kamarády a hrát házenou, ale pak se bude jezdit na házenkářské zápasy po celé Evropě?" uvedl.

Ve čtvrtek začne v Dánsku evropský šampionát žen. Rozšířené MS mužů, rovněž i s českou účastí, má začít 13. ledna. A startovat na něm bude poprvé 32 týmů. "Osobně ale bohužel nepovažuji přeložení za pravděpodobné," dodal Jícha.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy