Golfista roku

O konci Slavie v poháru EHF rozhodl jediný gól

Praha - Házenkářky Slavie Praha díru do Poháru EHF neudělaly, rozloučily se s ním hned v úvodním kole. Oba zápasy proti běloruskému celku BelAZ Minsk odehrály v domácím prostředí v Edenu, kde v sobotu prohrály 24:25 a v odvetě remizovaly 24:24.

Slávistky přitom druhý zápas zahájily nadějně a vedly 4:1, soupeřky ale skóre otočily.

V poločase měl Minsk dvoubrankový náskok, po změně stran dokonce zvýšil odstup až na pět gólů. Pražanky přesto dokázaly v předposlední minutě vyrovnat, ale při posledním útoku jim rumunští rozhodčí odpískali kroky.

"Děvčata se do toho opřela až posledních deset minut a to bylo málo. Kdybychom hráli v takovém tlaku jako na konci aspoň 20 minut, tak bychom porazili soupeře i o více než jednu branku a tím pádem bychom postoupili my," uvedl trenér Slavie Richard Řezáč.

Vítězky v říjnovém druhém kole nastoupí proti norskému klubu Tertnes Bergen.